Nowa era ogrzewania z pompą ciepła all-in-one. Co ją wyróżnia, gdzie zamontować i jak uzyskać dofinansowanie?

Każdy, kto szuka nowoczesnego, ekologicznego i energooszczędnego źródła ciepła, nie może przejść obojętnie obok technologii pomp ciepła. W tym artykule-przewodniku poznasz tajniki technologii pomp ciepła, dowiesz się, jakie są rodzaje pomp ciepła, jak sterować tymi urządzeniami, gdzie je zamontować, a nawet jak zdobyć dofinansowania. Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej!

Zdjęcie autora: Immergas
Zdjęcie autora: Immergas

Immergas

Producent urządzeń grzewczych

Podziel się

Co to jest pompa ciepła?

Pompa ciepła to nowoczesne urządzenie służące do ogrzewania domów oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Pracuje na zasadzie lodówki, ale w odwrotnej kolejności. Zamiast schładzać, pompa wytwarza ciepło. W ofercie Immergas jest kilka rodzajów pomp ciepła. Są to:

 • pompy ciepła typu split
 • pompy ciepła typu monoblok
 • hybrydowe pompy ciepła na bazie pomp ciepła split i monoblok
 • pompy ciepła all in one

Warto zwrócić uwagę na te ostatnie. To nowość w ofercie Immergas. Są to pompy typu “wszystko w jednym”. Wyglądają jak duże lodówki, a co je wyróżnia spośród innych pomp?

Czym są pompy ciepła all-in-one?

All-in-one oznacza, że w jednym urządzeniu połączono funkcje pompy ciepła powietrze- woda oraz zasobnika c.w.u. (ciepłej wody użytkowej). Takie połączenie przynosi wiele korzyści dla użytkowników:

 • Oszczędność miejsca. W jednym kompaktowym urządzeniu mieszczą się wszystkie niezbędne składniki systemu grzewczego. Idealne dla domów o ograniczonej przestrzeni;
 • Łatwość instalacji. Brak konieczności montowania dodatkowych elementów, takich jak zewnętrzne zasobniki czy dodatkowe przewody;
 • Energooszczędność. Pompy wykorzystują energię z otoczenia, co przyczynia się do znacznego obniżenia kosztów ogrzewania;
 • Ekologiczność. Pompy ciepła emitują znacznie mniej CO 2 niż tradycyjne systemy grzewcze;
 • Długa gwarancja. W przypadku firmy Immergas urządzenia są objęte pięcioletnią gwarancją producenta.

Magis Hercules Pro: technologia all-in-one od Immergas

Najnowsza seria Magis Hercules Pro składa się z pomp najnowszej generacji, które charakteryzuje się lepszą izolacją akustyczną, inteligentnym sterowaniem oraz modułowym designem. W przypadku modeli Magis Hercules Pro Mini mamy do czynienia z kompaktowymi rozmiarami bez utraty wydajności. W skład serii  Magis Hercules Pro wchodzą zaawansowane technologicznie pompy ciepła, które w jednej obudowie mieszczą:

 • Pompę ciepła powietrze-woda (o mocy od 6-16 kW, w zależności od modelu);
 • Zasobnik do przygotowania c.w.u. (o pojemności 170 lub 235 litrów);
 • Bufor c.o (o pojemności 25 lub 45 litrów).

Takie rozwiązanie znacząco różni się od tradycyjnych pomp ciepła, które wymagają zewnętrznego zasobnika c.w.u. i dodatkowych przewodów.

Pompy ciepła Magis Hercules Pro znajdą idealne zastosowanie w domach jednorodzinnych. To najlepszy wybór dla inwestorów indywidualnych szukających energooszczędnych rozwiązań, zwłaszcza w mniejszych domach.

Montaż pompy ciepła. Co trzeba wiedzieć?

Montaż pompy ciepła wymaga wiedzy i doświadczenia, dlatego zawsze warto zwrócić się do profesjonalnego instalatora. Ważne jest, aby pompa została dobrze zintegrowana z istniejącym systemem grzewczym. W przypadku pomp z serii Magis Hercules Pro ich montaż nie wymaga specjalnie wydzielonego miejsca. Wszystkie elementy instalacji jak bufor czy naczynia c.o, c.w.u zostały zamknięte w jednej obudowie. 

Przyłącza znajdujące się na górze urządzenia umożliwiają łatwy montaż i połączenie z istniejącą instalacją. Serwisowanie również nie jest skomplikowane. W modelu Magis Hercules PRO Mini dostęp do elementów urządzenia jest z przodu, także pompa może zostać zabudowana z obu stron.

Czy pompy ciepła są dofinansowywane?

Tak, wszystkie pompy z oferty Immergas objęte są dofinasowaniem. Można skorzystać z takich programów rządowych jak: Czyste Powietrze, Moje Ciepło (model Magis Hercules PRO Mini) czy Mój Prąd. Jest również wiele lokalnych dofinansowań, które wspierają wymianę nieekologicznych źródeł ciepła na nowoczesne ogrzewanie. Warto znać wymagania, aby skorzystać z możliwości otrzymania dofinansowania.

Jak zadbać o eksploatację i konserwację pompy ciepła?

Regularne serwisowanie i konserwacja zapewniają długą żywotność i wysoką wydajność pompy ciepła. Ważne jest m.in. czyszczenie wymienników, kontrola szczelności czy sprawdzenie czynnika chłodniczego. Regularne przeglądy są również konieczne do utrzymania pięcioletniej gwarancji Immergas. Zainwestuj w przyszłość i zdecyduj się na pompę ciepła, by cieszyć się komfortem i oszczędnościami przez lata!

Zobacz również