200 nowych miejsc pracy!

Minister Jadwiga Emilewicz zapowiedziała, że budowa nowego zakładu produkcyjnego w Polsce przyczyni się do powstania nowych 200 miejsc pracy. Budowa tego zakładu może kosztować nawet 1 mld zł.

Polskie firmy chcą zdobyć mocną pozycję na międzynarodowym rynku. A Polska staje się miejscem, które przyciąga zagranicznych inwestorów i zachęca ich do inwestycji w fabryki i linie produkcyjne do produkcji nowoczesnych rozwiązań.
Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że inwestycja w czyste technologie jest jednym z najlepszych posunięć.

Nasz kraj uważany jest przez specjalistów za jednego z liderów rozwoju sektora baterii w Unii Europejskiej. Aktywnie działamy w rozwoju akumulatorów, które mogą stać się jedną z europejskich specjalności.

Zielony wzrost

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Krajowa Izba Gospodarcza i Ambasada Wielkiej Brytanii w Warszawie zorganizowali wspólnie II Polsko- Brytyjskie Forum Biznesu, Handlu i Inwestycji (BTI). Tegoroczna edycja jest prowadzona pod hasłem ZIELONY WZROST – który jest dużym wyzwaniem, przed którym stoją obydwa kraje.

W imprezie brali udział między innymi Jadwiga Emilewicz czy Graham Stuart, minister ds. inwestycji w brytyjskim Ministerstwie Handlu Międzynarodowego.
W ramach BTI podjęto ważny temat wpływu zmian klimatu i jego ogromnego znaczenia na ludzkie życie. Nie ma innego problemu na świecie, który dotyka wszystkich. Sukces lub porażka w walce z tym problemem wpłynie na każdą osobę na świecie.

Źródło: Twitter

Redakcja GLOBEnergia