Model Nissan Leaf po raz pierwszy został wprowadzony na rynek w Wielkiej Brytanii w 2011 roku, co oznaczało, że wyłania się sektor pionierskich używanych samochodów elektrycznych.

Nissan podjął starania mające na celu rozpropagowanie kształtującego się rynku, prezentując nową ofertę dotyczącą modelu Leaf, który przedstawiany jest jako zeroemisyjny pojazd dostępny w ratach- 175 £/ miesiąc.

Nissan Leaf

Model Nissan Leaf firmy Nissan, źródło: Business Green

Firma oferuje trzyletnią indywidualną umowę kupna używanego modelu Nissan Leaf 24kWh Acenta, która obejmuje zaliczkę w wysokości 175 £, zniżkę oferowaną ze strony dealera samochodowego oraz miesięczne raty w wysokości 175 £ z rocznym oprocentowaniem równym 3,9 %. Pod koniec trzyletniego okresu klient może dokonać zwrotu pojazdu lub jego kupna w całości.

Model The 24kWh Leaf wyróżnia się zasięgiem 124 mil pomiędzy kolejnymi ładowaniami. Nowy plan zakłada minimum 12 miesięcy gwarancji, Gwarancję Jakości Akumulatora, szybkie ładowanie, pomoc drogową oraz możliwość użytkowania pojazdu zasilanego dieslem lub benzyną przez okres do 14 dni w czasie 3 pierwszych lat posiadania samochodu.

Akumulatory elektrycznego auta z czasem tracą na wydajności, jednak rzecznik firmy zapewnia, że akumulatory w modelu 24kWh zostały objęte 8- letnią gwarancją.

Przewiduje się, że rynek używanych samochodów elektrycznych będzie się rozwijał w szybkim tempie.

Większość kierowców samochodów elektrycznych odnotowuje wysoki poziom satysfakcji z prowadzenia pojazdu, zaś koszty użytkowania i utrzymania samochodu stale maleją.

źródło: Business Green