Inwertery nowej serii wyposażone są w funkcję AFCI zabezpieczającą przed powstawaniem łuku elektrycznego, bezpośrednio wpływając na bezpieczeństwo całej instalacji fotowoltaicznej. Dzięki użyciu sztucznej inteligencji po wykryciu łuku przerwanie pracy inwertera następuje już w ciągu 2,5 sekundy.

Oferują one dwa niezależne układy MPPT oraz interfejs bateryjny, który jest kompatybilny z systemami magazynowania energii Huawei LUNA 2000, LG Chem RESU 7h_R oraz 10h_R. Dzięki takiemu rozwiązaniu klienci, którzy zdecydują się na te modele falowników, będą przygotowani na to, co przyniesie najbliższa przyszłość – spopularyzowanie i rozpowszechnienie systemów do magazynowania i zarządzania energią z instalacji fotowoltaicznych.

Łączność przez wbudowany moduł komunikacyjny

Huawei SUN2000-L1 w wersji standardowej zostały wyposażone również w moduły komunikacyjne WLAN/LAN Ethernet oraz opcjonalnie 4G. Urządzenia można skonfigurować całkowicie bezprzewodowo poprzez intuicyjny interfejs aplikacji FusionSolar w języku polskim, a pracę instalacji monitorować z poziomu telefonu oraz przeglądarki internetowej. Dbając o bezpieczeństwo i prostotę instalacji, Huawei zastosował w tych urządzeniach zabezpieczenia przepięciowe typu 2 po stronie DC i AC oraz metalową obudowę o stopniu ochrony IP65. . Zainteresowanych z pewnością ucieszy fakt, iż dostęp do nich uzyskają dzięki współpracy chińskiego producenta z polskim dystrybutorem KENO. W jego szerokim portfolio znajdują się najbardziej poszukiwane modele Huawei  z serii L1: SUN 2000-2KTL-L1, SUN2000-3KTL-L1 oraz SUN2000-3.68KTL-L1.


Materiał sponsorowany


Keno