Firma LG Electronics – słynąca z rozpoznawalnej na skalę światową marki sprzętów AGD oraz modułów fotowoltaicznych wybrała firmę KENO Sp. z o.o. jako swojego długoletniego partnera handlowego na rynku polskim do wypromowania nowych modeli modułów, które są w asortymencie firmy LG. Do nowości zaliczają się następujące modele: LG Neon R, LG Neon 2 Black oraz LG NeOn 2 BiFicial. Firma LG jest pionierem we wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań z zakresu modułów fotowoltaicznych, wyprzedzając tym samym o krok konkurencję.

— Obserwujemy, że dla wielu naszych klientów coraz ważniejsza jest jakość modułu fotowoltaicznego oraz warunki gwarancji danego producenta  — mówi Paweł Grzegorczyk prezes firmy KENO Sp. z o.o. — To szczególnie dotyczy użytkowników, którzy mieli wcześniejsze złe doświadczenia z modułami innych, niemarkowych firm. Moduły fotowoltaiczne LG kojarzone są przez naszych klientów z wysoką wydajność oraz dobrą jakością- dodaje Pan Paweł- Ponadto klienci doceniają korzyści, jakie oferuje LG Electronics jako międzynarodowa grupa – dotyczy to szczególnie warunków gwarancji, do 25 lat gwarancji na produkt, które nie są w standardzie u innych producentów modułów — dodaje.


LG Electronics stawia na doskonałą wydajność w połączeniu z gustownym designem

Co charakteryzuje poszczególne nowe modele modułów LG?

LG NeON R charakteryzuje się innowacyjną budową ogniwa bez elektrod na przedniej stronie modułu, dzięki czemu maksymalnie pochłania padające na nie światło. Moduł ten posiadając 60-ogniw osiąga moc 365Wp. Dzięki wysokiej wydajności moduł LG NeON R nadaje się szczególnie do montażu na dachach o ograniczonej ilości miejsca do montażu systemu fotowoltaicznego.


Głównym założeniem przy projektowaniu modułu LG NeON 2 Black było połączenie wysokiej wydajności modułu z nowym designem. Anodowana na czarno rama, czarny laminat na tylnej stronie modułu, jak również cieńsze złącza zapewniają elegancki wygląd modułu, który harmonijnie dopasowuje się do wyglądu nieruchomości.

Moduł LG NeON 2 BiFacial dysponuje dwustronnymi, aktywnymi ogniwami i przezroczystą tylną stronę. Dzięki temu może być wykorzystywane światło padające zarówno na przednią jak i tylną stronę modułu, a wydajność energetyczna wzrasta nawet o 30 procent w porównaniu do modułu tradycyjnego o tej samej mocy znamionowej.

Dzięki długiemu okresowi gwarancji, jaką daje producent modułów-firma LG Electronics klienci mają pewność co do wysokiego poziomu bezpieczeństwa inwestycji. Nie ma obawy, tak jak u mniej znanych, krótko istniejących na rynku producentów modułów, że firma o znikomej renomie zniknie z rynku, a co za tym idzie w przypadku ewentualnych roszczeń gwarancyjnych klient zostanie bez pokrycia gwarancji na zamontowany towar.

— Cieszymy się, że zacieśniamy naszą współpracę z firmą Keno z Gliwic — mówi Sven Armbrecht, Dyrektor sprzedaży EU Solar Business firmy LG Electronics dodając — Firma Keno nie była wyborem przypadkowym, KENO jako doświadczony ekspert w zakresie sprzedaży systemów fotowoltaicznych posiadający wieloletnie doświadczenie w branży systemów PV jest idealnym partnerem do wprowadzania nowych produktów firmy LG na rynek polski.

Keno