Wysoka moc wyjściowa

Moduł NU-JC370 ma anodowaną srebrną ramę i białą folię backsheet; zapewnia wydajność na poziomie 20%. Jednolity, czarny NU-JC360B składa się z czarnej ramy i czarnej folii backsheet, a jego wydajność wynosi 19,46%.

Oba moduły mają wymiary 1765 x 1048 mm i ważą 21 kg, a zatem spełniają wymogi obowiązujące w stosunku do systemów fotowoltaicznych przeznaczonych do instalacji na budynkach mieszkalnych oraz obiektach komercyjnych i przemysłowych.

Niski współczynnik temperaturowy mocy -0,347 %/°C zapewnia wyższą wydajność w przypadku wysokiej temperatury otoczenia. Jest to coraz istotniejsze, zważywszy na zmianę klimatu i związany z nią wzrost temperatur.

Wszystkie moduły half-cut firmy SHARP mają zamiast jednej, trzy niewielkie puszki przyłączeniowe, a każda wyposażona jest w jedną diodę bocznikującą. Dzięki tym zdecentralizowanym puszkom przyłączeniowym ilość ciepła przekazywanego do ogniw jest mniejsza, co z kolei zwiększa żywotność modułów i poprawia ogólną wydajność systemu.

sharp keno

Niskie koszty BoS i CapEx

W obu modułach wykorzystano płytki krzemowe w rozmiarze M6 (166 mm), które już niedługo staną się nowym standardem w branży. Pozwala to zmniejszyć koszty BOS na moc szczytową (Wp) w całej gamie komponentów BOS, co zapewnia klientom niższe uśrednione koszty energii elektrycznej i wyższy zwrot z inwestycji.

Ponadto oba moduły wyposażono w oryginalne złącza MC4 i kable
o długości 1250 mm, co dodatkowo obniża koszty instalacji systemu.

Niezawodność

Nowe moduły wyposażono w technologię 9 szyn zbiorczych (bus-bars, 9BB) z okrągłymi przewodami, która zwiększa mocy uzyskaną z każdego ogniwa, zmniejszając jednocześnie podatność na mikropęknięcia,
a ostatecznie czyniąc moduł jeszcze bardziej niezawodnym.

Bezpieczeństwo, jakość i trwałość modułu zostały potwierdzone certyfikatami IEC (IEC61215 i IEC61730). Moduły zostały przetestowane pod kątem zgodności z międzynarodowymi normami oraz wytrzymałości
w ekstremalnych warunkach, przechodząc testy na odporność na amoniak, mgłę solną, piasek i degradację indukowanym napięciem (PID).

Oba moduły fotowoltaiczne są objęte 15-letnią gwarancją na produkt (na terytorium UE oraz kilku krajów spoza UE), której bieg rozpoczyna się
z dniem dostarczenia modułu do klienta końcowego. Ponadto objęte są 25-letnią gwarancją na liniową moc wyjściową.

Cieszymy się, że udało nam się rozszerzyć naszą ofertę modułów z ogniwami połówkowymi o nowe modele o mocy 360 W i 370 W, które idealnie sprawdzą się w przypadku instalacji na dachach domów mieszkalnych oraz obiektów komercyjnych i przemysłowych. Aby nasi klienci mogli maksymalne obniżyć swoje uśrednione koszty energii elektrycznej, stworzyliśmy niezawodne moduły umożliwiające wydajne wytwarzanie energii i zapewniające niskie koszty BOS i CapEx. Nasze nowe moduły łączą te cechy, dzięki czemu doskonale sprawdzą się
w każdym systemie fotowoltaicznym.

~ Peter Thiele, prezes firmy SHARP Energy Solutions Europe

Keno