Nowe projekty fotowoltaiczne JinkoSolar

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

Firma JinkoSolar poinformowała o uzyskaniu wysokich wyników w testach modułów PV Tier 1. Testy zostały przeprowadzone przez Choice Magazine we współpracy z Commonwealth Scientific and Industrial Research Organization (CSIRO).

Panele były przez pewien czas wystawiane na surowe warunki klimatyczne, jakie panują na kontynencie australijskim. Finalne wyniki okazały się bardzo wysokie. JinkoSolar była jedną z dwóch firm, które osiągnęły wynik wynoszący ponad 90% i otrzymały "wyśmienity" współczynnik wydajności. Po 12 miesiącach testów odnotowano, że wielkość produkcji na 1000 W paneli Tier 1 była znacząco większa od uzysków zanotowanych przez firmy konkurencyjne, wchodzące w skład grupy Silicon Module Super League.

Jesteśmy zadowoleni z tego, że moduły JinkoSolar znalazły się na szczycie listy w tak renomowanych testach - poinformował Kangping Chem, CEO JinkoSolar. Jako największy na świecie producent modułów PV JinkoSolar wytwarza panele, które są powszechnie stosowane nie tylko w gospodarstwach domowych, ale też na skalę komercyjną i przemysłową.

W ostatnim czasie JinkoSolar wdrożyła również dwa nowe projekty fotowoltaiczne w Guangzhou w Chinach. Firma dostarczyła panele PV z serii Eagle o łącznej mocy 7 MW do zasilania stacji kolejowej Guangzhou High Speed Railway Station w Południowych Chinach. Panele te będą współtworzyć największą elektrownię słoneczną na stacji kolejowej w południowej części Chin. Ów 7 MW-owy system zainstalowany na dachu zakładu napraw i utrzymania kolei będzie mógł wygenerować 7,7 mln kWh energii elektrycznej w ciągu roku, co zmniejszy konsumpcję węgla kamiennego o 2525 ton, a co za tym idzie, emisja dwutlenku węgla ulegnie redukcji o 7676 ton.

Jest to rewolucyjny pomysł, który znacząco wpłynie na przyszłość komunikacji miejskiej. Instalacje fotowoltaiczne są idealnym rozwiązaniem dla stacji kolejowych, ponieważ wygenerowana w ten sposób energia elektryczna pokrywa się ze szczytowym zużyciem energii w środku dnia - poinformował Lin Zhipeng, główny zarządca Guangdong Power Renewable Energy Company.

Ten pilotażowy projekt pomoże zwiększyć dynamikę rozwoju energetyki solarnej w Chinach, jak również będzie promował tworzenie bardziej przyjaznych środowisku obiektów typu stacje kolejowe. JinkoSolar zapewniła także 29,64 MW wysokiej wydajności paneli PV do zasilania największego na świecie zadaszenia obiektu Donfeng Nissan w Guangzhou (Chiny).

Zadaszenie pokryte instalacjami PV ma powierzchnię 360 000 m2 i znajduje się pod nim ponad 10 000 samochodów firmy Dongfeng Nissan oraz pojazdów pracowników. Projekt ten jest jedynym tego rodzaju projektem na świecie. Instalacja będzie wytwarzać 28,65 mln kWh energii elektrycznej dziennie.

Opracowano na podstawie: Jinko Solar