W czerwcu 2014 r. Vaillant wprowadził na rynek nowe urządzenia do wentylacji z odzyskiem ciepła, czyli rekuperatory recoVAIR VAR modele: 260 i 360. Najmniejszy model VAR 150 dostępny będzie od września 2014 r.

W nowej ofercie Vaillant znajdują się następujące rekuperatory:

– VAR 150/4 – do apartamentów lub domów jednorodzinnych o pow. do 90 m2,
– VAR 250/4 E – do domów jednorodzinnych o pow. do 190 m2,
– VAR 350/4 E – do domów jednorodzinnych o pow. do 300 m2.

Zalety nowych rekuperatorów:

•    Automatyka – calorMATIC 470/4
Wszystkie rekuperatory firmy Vaillant mogą współpracować ze sterownikiem systemowym calorMATIC 470/4. W ten sposób Vaillant oferuje możliwość sterownia także kotłem kondensacyjnym , pompą ciepła aroTHERM i układem słonecznym marki Vaillant. Jeden sterownik do pełnego systemu grzewczo-chłodząco-wentylacyjnego.
•    Wbudowany czujnik wilgotności powietrza
Rekuperatory Vaillant mają wbudowany czujnik wilgotności powietrza. Dzięki jego pomiarom urządzenia automatycznie dostosowują swoją wydajność wg potrzeb uwarunkowanych pogodą i liczbą domowników.
•    Filtry o dużej powierzchni filtracji z automatyczną kontrolą ich stanu
Nowe filtry powietrza F7 lub F9 (opcja) o powierzchni 0,9 m2 powodują, iż powietrze zewnętrzne i wewnętrzne wolne jest od kurzu, pyłu czy innych zanieczyszczeń.
•    Możliwość współpracy z czujnikiem jakości powietrza (czujnik CO2 jako opcja).
Dla monitoringu jakości powietrza Vaillant oferuje czujnik CO2. Czujnik współpracuje ze sterownikiem VRC 470/4. Korzyścią zastosowania  czujników jest natychmiastowa reakcja rekuperatora na wzrost stężenia CO2 spowodowanego np. przebywaniem większej liczby osób lub paleniem tytoniu.
•    Wymiennik entalpiczny
Rekuperatory VAR 260/4E i 360/4E wyposażono w wymiennik entalpiczny. Umożliwia on przekazywanie wilgoci z powietrza zużytego do powietrza doprowadzanego. Ma to szczególne znaczenie w okresie zimowym, podczas którego powietrze w budynku jest szczególnie suche.
•    recoVAIR dostosowuje swoją pracę do zmiennej wilgotności powietrza
Nowe rekuperatory Vaillant zapewniają idealny klimat przez cały rok dzięki systemom AguaCare i AguaCare Plus.
•    Wstępny podgrzew
Rekuperatory VAR działają z pełną wydajnością do temp. zewn. -3°C, a z częściową do -7°C. Aby możliwa była praca urządzeń przy niskiej temp. zewnętrznej, Vaillant oferuje wstępny podgrzew powietrza za pomocą grzałki. Grzałka zapewnia bezpieczną pracę urządzenia do temperatury zewnętrznej -15°C bez redukcji wydajności powietrza.
•    System komunikacji internetowej
Każdy rekuperator współpracujący ze sterownikiem calorMATIC 470/4 można podłączyć do systemu komunikacji internetowej comDIALOG. W ten sposób nadzór nad systemem grzewczo-wentylacyjnym może odbywać się za pomocą komputera, tableta czy też smartfona.
Vaillant jest światowym liderem w zakresie kompletnych rozwiązań systemów grzewczych ze szczególnym uwzględnieniem produktów energooszczędnych oraz przyjaznych dla środowiska naturalnego. Oferta firmy to wiszące kotły gazowe, kondensacyjne kotły gazowe, olejowe i gazowe kotły stojące, gazowe i elektryczne podgrzewacze wody oraz pompy ciepła, kolektory słoneczne i rekuperatory. Największa na rynku polskim sieć serwisowa zapewnia stałą obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną.

Wysoka jakość produktów, wyróżniające się wzornictwo, zaangażowanie firmy w rozwój techniki grzewczej niejednokrotnie znajdowało uznanie zarówno klientów, jak i znawców branży, które potwierdzają liczne nagrody oraz wyróżnienia.

Źródło: Vaillant Saunier Duval Sp. z o.o.