Jak już ostatnio pisaliśmy, Tesla ogłosiła ostatnio na swoim oficjalnym twitterze posługując się zagadką, że Model 3 jest już dostępny w Polsce. Okazuje się, że Polacy mogą także nabyć Model S oraz Model X. Nowe samochody od Tesli dostępne w Polsce!

Ceny samochodów

Za Model 3 w podstawowej odmianie (Standard Range Plus) z napędem na tylne koła należy zapłacić co najmniej 40 380 euro. Ceny wariantu Long Range rozpoczynają się od 49 080 euro, natomiast Performance – od 53 780 euro.

Według oficjalnych informacji ujawnionych na stronie amerykańskiego producenta, zamawiając pojazd już teraz, można oczekiwać jego dostawy na początku 2020 r.

Model 3 od Tesli

Model S w wersji Long Range wyceniono na 73 480 euro, zaś w odmianie Performance – na 86 580 euro.

Zakup Modelu X wiąże się z wydatkiem co najmniej 78 580 euro za wariant Long Range i 90 480 euro za wersję Performance. Podane wyżej kwoty są cenami netto.

Serwis

Od połowy lipca w Warszawie funkcjonuje pierwszy oficjalny serwis Tesli. Kierowcy elektrycznych samochodów amerykańskiego producenta mają również do dyspozycji w Polsce Superchargery w kilku lokalizacjach (Ciechocinek, Katowice, Kostomłoty, Poznań). Kolejne stacje tego typu powstaną w Strykowie, Ostrowi Mazowieckiej, Rzeszowie i Sieradzu.

Uwaga na złodziei!

Samochód bezkluczykowy jest wygodny i często bezpieczniejszy. Z ochroną przed złodziejami samochodów jednak różnie bywa.. Wszystko oczywiście zależy od środków ostrożności. Kradzieże przez relay attacks, są bardzo popularne w Europie.

Jeszcze w tym miesiącu, wideo z kradzieży w Londynie obiegło świat. Film pokazał, jak złodzieje uciekają z Teslą Model S w mniej niż 30 sekund. Inteligentny dzwonek do drzwi nagrał wyczyn. Złodzieje użyli przekaźnika, który przechwycił sygnał z pilota w domu i wzmocnił go, aby dotrzeć do samochodu, który odblokował się i pozwolił na uruchomienie silnika.

Mimo wszystko, nie ma co panikować! Tesla jest jednym z najtrudniejszych do kradzieży samochodów, ze względu na system śledzenia, który jest włączony przez cały czas. Do tej pory odzyskano 112 ze 115 Tesli skradzionych w USA.

Model 3 liderem na rynku

Popyt i podaż ulegają znaczącej zmianie w kierunku pojazdów wyłącznie elektrycznych (BEV). Zdecydowanym liderem w sprzedaży samochodów elektrycznych w Europie w pierwszej połowie 2019 roku okazał się Model-3 od Tesli.

W pierwszym kwartale 2019 roku Model-3 był bestsellerem w branży. Tesli udało się sprzedać o 12 500 sztuk więcej niż poprzedniemu numerowi 1. Renault Zoe spadł na wciąż zaszczytne drugie miejsce. Sprzedaż modelu Tesli to aż 13,5% udziału w rynku w 2019 roku.

Więcej o sprzedaży samochodów elektrycznych w pierwszej połowie 2019 roku możecie przeczytać TUTAJ!

Źródła: tesla, orpa, bitdefender

Redakcja GLOBEnergia