Luca Agnelli jest włoskim specjalistą w zakresie renowacji i artystą-rzemieślnikiem, który w 1989 roku otworzył swoją własną pracownię projektową, gdzie zaczął eksperymentować z konstruowaniem nowoczesnych produktów z wykorzystaniem dawnych przedmiotów.

W ostatnim czasie stworzył serię unikalnych rowerów elektrycznych z elementami w stylu vintage, pochodzącymi z lat 50. XX wieku. Każdy model jest jedyny w swoim rodzaju i został wyposażony w tradycyjne: ramę oraz zbiornik na paliwo, jednak starannie przerobione, z nowoczesnymi modyfikacjami i dodatkami. Przykładowo, zbiorniki na paliwo zamiast benzyny zawierają akumulatory.

Milano Bici Bicycle 2

model #040220161015, źródło: My Modern Met

Celem Agnelli było rozwiązanie problemów natury technicznej i estetycznej poprzez przystosowanie do ciągłych zmian związanych z funkcjonowaniem oraz formą.

Każdy rower jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Agnelli dozwala na niedoskonałość poszczególnych elementów, biorąc pod uwagę zarówno formę, jak i aspekty praktyczne.

Dla mnie perfekcja nie istnieje-  wyjaśnia Luca – pracuję i tworzę w taki sposób, by jej nigdy nie osiągnąć.

Zbiorniki z akumulatorami są raczej niewielkie, stąd magazynowane są nieduże ilości energii. Zastosowano akumulatory typu 36 V 10 Ah firmy Panasonic oraz silniki chińskiego producenta Bafang o parametrach 36 V i 250 W. Zaprezentowane pojazdy są znacznie lżejsze niż większość dostępnych na rynku rowerów elektrycznych.

Duża ilość elementów zmodyfikowanych w odmienny sposób zapewnia różnorodność i niepowtarzalność poszczególnych modeli.

 

Milano Bici Bicycle

model #000320169005, źródło: My Modern Met

Rowery są wyposażone w zróżnicowane sprężyny, opony białe lub w dwóch odcieniach, różnorakie siodełka, skórzane uchwyty i wykonane ręcznie akcesoria.

Źródła: autoevolution, My Modern Met

Zdjęcie główne: My Modern Met