Gruntowa pompa ciepła HPG-I 08 DS Premium

Jednym z nowych produktów w ofercie Stiebel Eltron jest gruntowa pompa ciepła HPG-I 08 DS Premium. Urządzenie łączy w sobie komfort i niezawodne działanie. Pompa ciepła dostarcza nie tylko ciepła grzewczego i ciepłej wody z gruntu, lecz również zawiera zasobnik ciepłej wody użytkowej. Zintegrowana regulacja inwerterowa zapewnia wysoką efektywność przez cały rok, ponieważ technologia ta pozwala zaoszczędzić energię i koszty ogrzewania.

Do korzystnego bilansu inwerterowych pomp ciepła solanka-woda przyczynia się również zastosowanie przyjaznego środowisku i bezpiecznego czynnika chłodniczego. Pompa HPG-I DS Premium wyróżnia się ponadto podczas pracy szczególnie niską emisją hałasu.

Ta pompa ciepła charakteryzuje się wysoką temperaturą zasilania 75°C przez cały rok. Wyposażona jest w nowy czynnik chłodniczy R454 C. Jest dostępna w pięciu wielkościach mocy: 4,5 kW, 6,5 kW, 8 kW, 12 kW lub 15 kW. Funkcja chłodzenia pasywnego jest opcjonalna. Każdy model posiada zbiornik ciepłej wody o pojemności 180 litrów.

HPG-I 08 DS Premium

Gruntowa pompa ciepła HPG-I 08 CS Premium

Kolejną nowością w ofercie firmy jest inwerterowa pompa ciepła solanka-woda typoszeregu HPG-I CS Premium, charakteryzująca się szczególnym podejściem do komfortu. Urządzenie może wykorzystać ciepło geotermalne do podgrzewania pomieszczeń oraz wody użytkowej. Dodatkowo umożliwia ono pasywne chłodzenie, które jest opcjonalne. Całoroczna, stała moc grzewcza przy wysokich temperaturach zasilania zapewnia maksymalny komfort w mieszkaniu niezależnie od pory roku. Urządzenie jest dostępne w pięciu wielkościach mocy: 4,5 kW, 6,5 kW, 8 kW, 12 kW lub 15 kW.

Ta pompa ciepła znajdzie zastosowanie zarówno w nowo powstałych jak i modernizowanych budynkach. Technologia inwerterowa zawsze dostarcza taką ilość mocy grzewczej, która jest potrzebna w danym momencie. Pozwala to uzyskać maksymalną wydajność przez cały rok, co przyczynia się nie tylko do oszczędności, ale także pozwala zachować optymalny klimat we własnym domu.

HPG-I 08 CS Premium

Powietrzna pompa ciepła WPL-S 18/25 HK 400 Premium

Wśród nowości 2021 w ofercie Stiebel Eltron znalazły się również powietrzne pompy ciepła do zastosowań komercyjnych. Pompa ciepła WPL-S 18/25 HK 400 Premium to rewersyjna pompa ciepła, przeznaczona do ogrzewania i aktywnego chłodzenia w dużych kompleksach mieszkaniowych oraz obiektach handlowych i przemysłowych. Ze względu na wysoką wydajność i możliwość kaskadowania WPL-S Premium nadaje się nie tylko do dużych mocy grzewczych przy wysokich temperaturach zasilania, ale może być również precyzyjnie dostosowany do danego zapotrzebowania na ciepło. Konstrukcja jednostki dzielonej – parownik do instalacji zewnętrznej, moduł chłodzący do instalacji wewnętrznej – gwarantuje minimalną emisję hałasu na zewnątrz.

WPL-S 18/25 HK 400 Premium

Powietrzna pompa ciepła WPL-S 47 HK 400 Premium

Drugą nowością w zakresie powietrznych pomp ciepła jest urządzenie WPL-S 47 HK 400 Premium. To rewersyjna pompa ciepła przeznaczona do ogrzewania i aktywnego chłodzenia w dużych kompleksach mieszkaniowych oraz obiektach handlowych i przemysłowych. Konstrukcja została zoptymalizowana do pracy w polskich warunkach klimatycznych. Charakterystyczny jest szeroki zakres temperatur pracy od -22°C do +40°C, a także cicha praca jednostki zewnętrznej, którą zapewnia innowacyjny wentylator EC oraz wydajny parownik. Pompa posiada jedną sprężarkę i umożliwia rozbudowę kaskadową systemu do 8 urządzeń.

WPL-S 47 HK 400 Premium

Chcesz wiedzieć więcej? Szczegółowych informacji na temat urządzeń Stiebel Eltron szukaj na stronie producenta!

Stiebel Eltron

Producent pomp ciepła