10-12 czerwca 2015 roku w Monachium odbędą się targi Intersolar, będące dla firm idealną okazją do zaprezentowania swoich nowych produktów. 

 
Firma SolarWorld przedstawi nowe moduły PV wykonane w technologii glass-glass, nowy system przechowywania energii oraz nowy falownik na potrzeby domów jednorodzinnych.  
 
Największym zainteresowaniem będą się zapewne cieszyć moduły, które dzięki zastosowanej technologii mogą generować nawet o 25% większe zyski. 
SolarWorld twierdzi, że trwałość użytego do produkcji szkła zapewnia żywotność modułu nawet do 30 lat. 
Chociaż premiera tego produktu odbędzie się podczas targów Intersolar Europie, pierwszy Sunmodule Protect 360 ° duo będzie dostępny dopiero w czwartym kwartale 2015 roku. 
 
Firma zaprezentuje również akumulator litowo-jonowy do przechowywania energii. Systemy oparte na tych akumulatorach są skalowalne, a moce urządzeń to 2-10 kW.  Według SolarWorld System SunPac Lion umożliwia w sumie 10000 cykli ładowania. Akumulator jest zaprojektowany tak, aby umożliwić klientom zwiększenie konsumpcji własnej. Będzie dostępny również od czwartego kwartału. 
 
Pisaliśmy już o nowej generacji falownikach strignowych firmy Zeversolar, któa również będzie na targach nowością. Nowa linia falowników to urządzenia w przedziale mocy 1,0 do 3,68 kW


Podczas targów Intersolar w Monachium zaprezentowane zostaną systemy hybrydowe oparte na generatorze Diesla i systemie fotowoltaicznym. W odległych regionach, właśnie takie systemy coraz częściej zastępują wytwarzanie energii wyłącznie z paliw kopalnych. Mimo spadających cen ropy, światowe zapotrzebowanie na moc z fotowoltaiki rośnie.