Nowości produktowe od Eco Flow

Podczas spotkania dla mediów zorganizowanego przez firmę EcoFlow, firma zaprezentowała nowości produktowe. Głównym produktem jest  EcoFlow PowerOcean DC Fit, w którym zastosowano technologię PV-coupling opracowaną przez EcoFlow. PowerOcean DC Fit umożliwia bezpośrednie podłączenie systemu do istniejącej instalacji fotowoltaicznej, bez konieczności używania dodatkowego falownika i jest kompatybilny z większością systemów fotowoltaicznych. Ten zoptymalizowany proces instalacji oszczędza czas, a jednocześnie maksymalizuje wydajność obecnego systemu fotowoltaicznego. Trójfazowy system PowerOcean może mieć pojemność od 5 kWh do 45 kWh, a dzięki inteligentnemu sterowaniu może maksymalizować autokonsumpcje energii w domu lub firmie. Rozwiązanie zostało stworzone z myślą o osiągnięciu niezależności energetycznej całego domu. 

Zdjęcie autora: Eco Flow

Eco Flow

Podziel się

Aplikacja EcoFlow współpracuje z każdym urządzeniem EcoFlow, która po skonfigurowaniu może monitorować rynkowe ceny energii i może zarządzać, w jakim trybie korzystać ze zmagazynowanej energii. 

W spotkaniu uczestniczyli również strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Biórkowie Wielkim, którzy na co dzień korzystają ze stacji zasilania EcoFlow RIVER 2 PRO i EcoFlow RIVER 2 Max podczas akcji ratunkowych i ćwiczeń. Strażacy podkreślali niezawodność urządzeń oraz możliwość szybkiego ładowania stacji zasilania, co ma kluczowe znaczenie np. podczas akcji ratunkowej. Ponadto niska waga sprawia, że stacje są mobilne i można korzystać z energii nawet w ekstremalnych warunkach.

Strażacy z OSP w Biórkowie Wielkim używają stacji zasilana EcoFlow głównie do czynności takich jak:

  • doładowanie i dogrzanie akumulatorów dronów podczas dojazdu na miejsce akcji;
  • zasilanie stanowisko koordynacyjnego jako alternatywa do zasilaczy diesla
  • wydłużenie czasu działań i skrócenie czasu reakcji;
  • bufor energii i bezpieczeństwa;

W mniejszym stopniu używają agregatów prądotwórczych, które mają duże ograniczenia.

Stacje zasilania pomagają w ratowaniu życia, głównie w trudnym terenie takim jak las czy łąki.

Oficjalnym dystrybutorem marki EcoFlow w Polsce jest firma INNPRO, która zapewnia nie tylko bogatą ofertę produktów EcoFlow, ale też profesjonalne doradztwo, wsparcie techniczne i serwis.

Zdjęcie autora: Eco Flow

Eco Flow