Pozostając w stałym kontakcie z instalatorami, firma Keno jest w stanie szybko reagować na wskazówki i oczekiwania swoich klientów, to właśnie w odpowiedzi na tak wypracowaną relację dystrybutor-instalator, wprowadzamy do oferty nowe produkty.

Pierwszą nowością, która z pewnością ułatwi pracę instalatorom jest stelaż do powieszenia falownika. Wykorzystywany w połączeniu z dowolną konstrukcją wolnostojącą, pozwala na montaż falownika w dogodnym miejscu. Stelaż zbudowany jest na bazie profili perforowanych, dzięki czemu zyskuje uniwersalność pozwalającą na montaż dowolnego falownika. Stelaż szeroki jest na 2m, a więc jest na tyle duży, że zmieści również rozdzielnicę elektryczną.

Drugim produktem jest opaska zaciskowa, popularnie nazywana „trytytką”, pozwalająca na przymocowanie w wygodny sposób przewodów DC do ramy modułów fotowoltaicznych. Opaska wyposażona jest w specjalny uchwyt, który klinuje się w prosty sposób do ramy modułów fotowoltaicznych. Stosowanie opasek zaciskowych pozwala na zabezpieczenie przewodów przed ich zerwaniem, chociażby przez zsuwający się po dachu śnieg, czy przetarciu pod wpływem ruchów na wietrze.

Trzecią nowością jest zacisk do przewodu uziemiającego. Element ten daje możliwość połączenia drutów odgromowych z konstrukcją montażową, w przypadku kiedy odstęp bezpieczny pomiędzy instalacją odgromową a konstrukcją montażową nie jest zachowany. Zacisk można również wykorzystać do mocowania przewodów uziemiających wyrównania potencjałów.

Kolejnym produktem, od niedawna dostępnym w ofercie, jest uchwyt montażowy stosowany na dachach krytych dachówką, ale w wersji strong. Grubość materiału równa 8mm daje zdecydowanie większą sztywność haka, spełniając tym samym oczekiwania najbardziej wymagających instalatorów.

W ofercie Keno znalazła się również długo oczekiwana konstrukcja montażowa przeznaczona na dachy kryte membraną. Występuje ona w dwóch wersjach tzn. w rozkładzie modułów na wschód-zachód jak i na południe. W konstrukcji tej zastosowano aluminiowe szyny, które znajdują się na całej długości konstrukcji, dzięki temu ciężar całego systemu rozłożony jest na zdecydowanie większej powierzchni.

Jako wiodący dystrybutor i producent konstrukcji montażowych, firma Keno dokłada wszelkich starań, aby spełnić oczekiwania swoich klientów. Ciągłe poszerzanie oferty o nowe produkty oraz modernizowanie obecnych pozwala na spełnienie oczekiwań najbardziej wymagających klientów oraz cieszenie się opinią solidnego dostawcy.

Keno