Nie zaskoczy również rok 2019 w którym pojawią się bardzo ciekawe nowości w portfolio
modułów.

Nowa seria modułów

Poczynając od najpopularniejszych modułów serii ND-RB 275, zostaną one zastąpione
nową serią ND-AK 275, których istotną cechą jest zastosowanie ogniw w technologii 5 busbarowej, ze zmniejszoną rezystancją szeregową pozwalającą na uzyskanie sprawności na poziomie 16,9%.

Kolejną unikalną cechą, jak na moduły w tym zakresie cenowym jest pozytywna tolerancja mocy +5% co daje szansę na otrzymanie modułu nawet powyżej 288W w cenie 275W, czyniąc ten model jednym z najkorzystniejszych na rynku w stosunku cena/Wp.

Zupełną nowością będzie moduł w technologii polikrystalicznej o mocy 330W model ND-
AH 330H, zbudowany z 72 ogniw. Konfiguracja ta, dostępna dotychczas jedynie dla modułów monokrystalicznych, tworzy nowe pole do oszczędności na instalacjach wolnostojących, z myślą o których stworzono moduły 72 ogniwowe.

Moduły te charakteryzują się jednocześnie większą mocą, większym rozmiarem jak i możliwością łączenia w długie łańcuchy do 1500 V. Zalety te bezpośrednio przekładają się na zauważalną oszczędność na konstrukcji montażowej, przewodach czy skrzynkach przyłączeniowych, które to oszczędności potęgują się wraz z wielkością całego
systemu.

moduły Keno

Moduły monokrystaliczne w wersji full black

Zmiany dotkną również bardzo szybko zyskujących popularność modułów
monokrystalicznych. Dotychczas produkowane serie NU-RC 300 i NU-RD 300 zostaną
odpowiednio zastąpione przez NU-AK 300, z wyróżniającą je czarną ramą i NU-AK 300B czyli najbardziej prestiżowymi modułami full black charakteryzującymi się czarną ramą oraz czarnym laminatem tworzącymi wrażenie jednolitej czarnej powierzchni całego modułu.

Efekt ten daje szczególnie dobre wrażenie zwłaszcza na nowoczesnych budynkach parterowych. Podobnie z modułem 72 ogniwowym monokrystalicznym NU-SC 360, jego następcą będzie NU-AH 360 parametrami bardzo podobny do poprzednika, ale atrakcyjniejszy cenowo, co jest szczególnie istotne zwłaszcza na dużych systemach.

Stabilna pozycja firmy na rynku

Wybór modułów Sharp daje również duże poczucie bezpieczeństwa inwestycji, dzięki
wiarygodnej gwarancji, zapewnionej przez stabilną pozycję finansową. Sharp jako jeden z
nielicznych producentów na liście TIER 1 posiada tak długą historię marki oraz zakres działania w wielu branżach, który pozwolił na osiągnięcie sprzedaży na poziomie 22 mld dolarów netto w 2017 roku.

W obecnych czasach kiedy ceny modułów drastycznie spadają powodując kolejne bankructwa firm zajmujących się tylko produkcją modułów, siła marki Sharp jest jeszcze bardziej doceniana, zwłaszcza biorą pod uwagę, że gwarancja udzielana jest na okres 25 lat dla liniowej mocy wyjściowej dla wszystkich modułów z oferty. Pełny asortyment modułów firmy Sharp mogą Państwo znaleźć u autoryzowanego dystrybutora na terenie Polski firmy KENO Sp. z o.o.

Keno