Nowa fabryka

1 sierpnia firma Suntech ogłosiła, że produkcja wysokowydajnych modułów nowej fabryce w Wuxi została oficjalnie uruchomiona!

Dzięki inwestycji w wysokości 490 milionów RMB (około 260 mln zł), powstała nowa fabryka wysokowydajnych modułów Suntech w Wuxi we wschodnich Chinach. Zakład zajmuje powierzchnię 150 000 m2, a jego zdolność produkcyjna wynosi 1,5 GW. Nowo zainstalowany sprzęt poprawił wydajność produkcji modułów. Obecnie nowa linia produkcyjna Suntech obejmuje wszystkie główne i aktualne technologie na rynku PV, takie jak Multi Bus Bar, ogniwa różnych rozmiarów: M6 i M10, czy też 78-ogniwowe moduły. Fabryka oferuje również przestrzeń na przyszłą modernizację do produkcji modułów z ogniwami w rozmiarze M12. Suntech zamierza również dalej unowocześniać zakład produkcyjny Wuxi o inteligentną technologię.

Producent zobowiązał się do stworzenia krajowego pilotażowego projektu demonstracyjnego inteligentnej produkcji oraz krajowego projektu inteligentnej produkcji z kompleksową standaryzacją i zastosowaniem nowych trybów, które umożliwią zakładowi produkcyjnemu Wuxi osiągnięcie inteligentnej kontroli i automatycznego testowania oraz innych ulepszeń technologicznych.

Jak powiedział Jun Tang, prezes Suntech podczas ceremonii otwarcia zakładu, nadszedł czas, aby Suntech zwiększył moce produkcyjne. Budowa zakładu w Wuxi jest pierwszym krokiem w strategii stałego wzrostu firmy, w której planuje jeszcze w tym roku zwiększyć zdolności produkcyjne o 8,5 GW w czterech fabrykach. Firma stara się być “silnym producentem”, który dostarcza klientom niezawodne produkty. W związku z tym rozwija się w stałym tempie i podąża za celami dotyczącymi strategii marki.

Nowe moduły

8 sierpnia 2020 roku została oficjalnie uruchomiona nowa generacja modułów dużej mocy opracowanych przez Suntech.

Nowe moduły dużej mocy firmy Suntech, zostały wyposażone w zaawansowane technologie. Obejmują one moduły heterozłączowe (HJT) oraz serię Ultra S / V / X opartą na wielkoformatowych płytkach krzemowych w rozmiarach M6 (166x166mm), M10 (182x182mm) i M12 (210x210mm). Seria została wyposażona w popularne technologie, takie jak ogniwa cięte na pół, multi-busbar, czy technologia bifacjalna. Moc wyjściowa modułów może sięgać do 605 W +, a sprawność do 21,3%.

 

Zespół ds. Rozwoju nowego produktu firmy Suntech miał na uwadze potrzeby klientów, zapewniając maksymalną niezawodność modułów. W porównaniu z innymi produktami dostępnymi na rynku, waga nowych modułów została zmniejszona o ponad 20%, co przełamuje techniczne bariery modułów ultrawysokiej mocy obniżając koszty energii elektrycznej (LCOE).

Moduły heterozłączowe

Heterozłączowy moduł PV firmy Suntech został oparty na ogniwach typu N, ze sprawnością konwersji na poziomie 24%. Suntech szacuje, że heterozłączowe moduły fotowoltaiczne będą mogły być produkowane masowo już w czwartym kwartale 2020 r., a rozmiar ogniwa będzie mógł być synchronicznie zwiększany.

Moduły Ultra S

Moduły Suntech Ultra S wykorzystują wielkoformatowe ogniwa M6, zintegrowane z dojrzałą technologią ogniw dzielonych na pół oraz technologią multi-busbarową. Moc modułów w produkcji masowej może dochodzić do 450 W przy sprawności na poziomie 20,6%. Suntech wprowadził na rynek również 78-ogniwowe moduły, których moc przekracza 490W.

Moduły Ultra V

Moduły Ultra V zostały oparte na wielkoformatowych ogniwach M10 o wymiarach 182 x 182 mm. Sprawność modułu sięga 21,3%. Dzięki połączeniu technologii: ogniw ciętych na pół, multi-busbarowej oraz, materiałów pomocniczych, takich jak elastyczna taśma i odblaskowy podkład, była możliwa poprawa stopnia wykorzystania światła słonecznego. Aktualnie najwyższa moc modułu wynosi 590 W, ale może zostać jeszcze zwiększona.

Moduły Ultra X

Moduły Ultra X wykorzystują wielkoformatowe ogniwa mono PERC w rozmiarze M12 o wymiarach 210 x 210 mm, które zwiększają obszar odbioru światła o 80,5% w porównaniu z produktami o konwencjonalnych formatach. Jednocześnie Suntech stosuje technologię łączenia ogniw o wysokiej gęstości, która skraca odległość między ogniwami, zmniejsza nieprawidłowy obszar wytwarzania energii i poprawia gęstość energii modułu, prowadząc do sprawności modułu na poziomie 21,3%. Aktualnie najwyższa moc tych modułów przekracza 600 W.

Stały rozwój

Firma Suntech od wielu lat dynamicznie się rozwija. W pierwszym kwartale tego roku, producent dostarczał łącznie ponad 22 GW modułów fotowoltaicznych do 100 krajów. Taki wynik przekłada się na 10 miejsce wśród wszystkich marek w sektorze energii słonecznej na całym świecie. W drugiej połowie roku Suntech będzie kontynuował integrację zasobów grupy.

Suntech

Producent modułów fotowoltaicznych