Na początku marca informowaliśmy, że firma Sungrow ma zamiar wprowadzić do oferty nowy trójfazowy falownik fotowoltaiczny. Teraz produkt przeszedł już pomyślnie fazę testów! Wybrane firmy instalacyjne, które brały udział w procesie testowania, opisują produkt jako „Najlepszy w swojej klasie pod względem wagi i konstrukcji”. Różne firmy zwróciły również uwagę na niezwykle łatwy proces okablowania i instalacji.

Podczas dopracowywania naszego nowego falownika, zwracaliśmy dużą uwagę na szczegóły. Wszystkie złącza są dostępne z zewnątrz, dlatego falownik nie musi być otwierany podczas instalacji.- komentuje Eleonora Potestio odpowiedzialna za nowy, 3-fazowy falownik Sungrow

Nowy 3-fazowy falownik będzie obejmował zakres mocy od 3 do 20 kW. Najmniejsza wersja produktu o mocy 3 kW i 4 kW waży tylko 18 kg. Falownik o największej mocy, która wynosi 20 kW, waży tylko 21 kg. Dzięki temu montaż produktu może być bez problemu przeprowadzony przez jedną osobę.

Dopasowanie do większych mocy modułów PV

Wprowadzając nowe generacje falowników, firma Sungrow stara się podążać za trendem wzrostu rozmiarów modułów PV. Wyższe natężenia prądu w punkcie mocy maksymalnej mogą prowadzić do strat, a tym samym do zmniejszenia wydajności i produkcji energii elektrycznej. W związku z tym, aby dostosować się do aktualnych specyfikacji modułów o wyższych mocach, maksymalne prądy wejściowe w nowej generacji 3-fazowych falowników Sungrow dla budynków mieszkalnych są wyższe w porównaniu z poprzednią generacją.

Komunikacja

Kolejnym wyróżnikiem dla nowego 3-fazowego falownika fotowoltaicznego jest urządzenie komunikacyjne. WiNet ma częstotliwość odświeżania wynoszącą 10 sekund, co oznacza, że dane wyświetlane w aplikacji iSolarCloud są zawsze dokładne i niezawodne.

Dzięki wysokiej częstotliwości odświeżania obsługa i utrzymanie jeszcze nigdy nie były tak łatwe i precyzyjne. Dzięki funkcji śledzenia na żywo, możliwe jest uzyskanie jasnego i rzetelnego podglądu produkcji energii. – mówi Eleonora Potestio

Falownik dostępny w Polsce już w czerwcu!

Polska będzie jednym z wybranych krajów, do których nowy falownik trafi już w czerwcu tego roku. Produkt będzie dostępny u wielu oficjalnych dystrybutorów Sungrow. Między innymi Menlo Sp. z o.o., Ins-El Sp. z o.o. Sp. Kom i Corab Sp. z o.o. wkrótce wprowadzą produkt do swoich sklepów. Wszystkich oficjalnych dystrybutorów Sungrow można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej producenta.

Ponadto wykazując swoje zaangażowanie na polskim rynku, Sungrow opracował specjalną wersję 3 kW i 4 kW nowego falownika 3-fazowego przeznaczonego tylko na rynek polski.

Zainteresowanie fotowoltaiką na polskich budynkach rośnie z roku na rok. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się instalacje o mocy 3 kW i 4 kW. Opracowując produkt, właśnie o tej mocy, Sungrow pokazuje prawdziwe zaangażowanie na polskim rynku. – komentuje Wojciech Jaworski, Key Account Manager w Sungrow w Polsce.

Chcesz wiedzieć więcej? Szczegółowe informacje na temat nowego trójfazowego falownika fotowoltaicznego, który wkrótce trafi na polski rynek znajdziesz TUTAJ

Dodatkowo w dniu 10 maja Sungrow zorganizuje webinarium, na którym na żywo zaprezentuje swoją szeroką gamę produktów i rozwiązań fotowoltaicznych dostępnych na Polskim rynku. Udział jest bezpłatny. Należy się jedynie zapisać TUTAJ

Sungrow

Producent falowników fotowoltaicznych