Nowy kanał filmowy redakcji

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

Videoblog odc 2 mini

11.09.2012 Wideoblog: Gruntowy zbornik ciepła - magazyn dla kolektorów słonecznych.

Odcinek 11.09.2012 Gruntowy zbiornik ciepła (HD). Kolektory słoneczne - energia na cały sezon.

Jak się okazuje można gromadzić (na cały sezon grzewczy) energię pochodzącą z kolektorów słonecznych. Gruntowy sezonowy zbiornik ciepła to szansa rozwoju lokalnych sieci ciepłowniczych. Rolę w tym mają też wysokotemperaturowe pompy ciepła. Jaką? Zapraszamy do obejrzenia filmu, oraz zapoznania się z artykułem w GLOBEnergia 4/2012.


Odcinek 01.09.2012  Projekt ustawy o OZE, komentarz redakcji GLOBEnergia (HD)

Co niesie ze sobą nowy projekt ustawy o OZE? Jakie branże mają większe szanse na dotacje? A co z certyfikacją instalatorów? Zapraszamy do dyskusji z redakcją. Ciekawe spostrzeżenia będą publikowane w naszym dwumiesięczniku, zapraszamy do kontaktu redakcja@globenergia.pl (temat: USTAWA OZE).

Grzegorz Burek, Bogdan Szymański

We wrześniu 2012 ruszył wideoblog redakcji GLOBEnergia. W cotygodniowych odsłonach prezentować będziemy tematy związane z OZE, nasze komentarze, pokazywać będziemy ciekawe inwestycje, urządzenia, technologie.

Tematów jest wiele. Mamy nadzieję, że ta forma komunikacji przypadnie naszym czytelnikom do gustu. Materiały przygotowujemy w jakości HD. Wyemitowany pierwszy odcinek traktuje o projekcie ustawu o Odnawialnych Źródłach Energii. Staramy pokazać jego słabe i mocne strony. Mamy nadzieję na komentarze i sugestie od naszych Czytelników!

Pozdrawiam serdecznie:

Grzegorz Burek,
redaktor naczelny