Podczas All-Energy, w Melbourne, w Australii, Jinko Solar zaprezentowało swój nowy wysokowydajny moduł Tiger. Dzięki sprawności modułu wynoszącej 20,78% nowy moduł Tiger jest w stanie wygenerować do 460 Wp szczytowej mocy wyjściowej, co sprawdzi się zarówno w instalacjach komercyjnych jak i domowych! Nowy, 9-busbarowy moduł fotowoltaiczny Mono PERC, wykorzystuje technologię Tiling Ribbon, która pozwala na usunięcie przerw między ogniwami, co pozwala na zwiększenie efektywności.


Zalety nowego modułu

Nowy moduł Tiger to kolejny krok technologiczny JinkoSolar, pokazujący zdolność firmy do wprowadzania innowacji w zakresie zaawansowanych technologii. W porównaniu z 5-busbarowym modułem, Tiger może wygenerować średnio o 1,57% energii więcej.

Dzięki zwiększeniu mocy o 30 Watów i sprawności o 1,45 p.p., wykorzystanie modułów Tiger pozwoli na zaoszczędzenie prawie 7% miejsca.

Ultrawysoka moc modułu została połączona z niższymi kosztami energii elektrycznej (LCOE) i wyjątkowo wysoką wewnętrzną stopą zwrotu. Dla modułu Tiger, LCOE wyniosło 2.93 centów amerykańskich/kWh, a IRR wyniosła 10,09%. To o 0,08 centa mniej i o  0,75 p.p. więcej od standardowych modułów PERC od Jinko, o mocy 405 W.

W przykładowej instalacji w Australii, o mocy 100 MW, roczna praca modułów pozwala na wyprodukowanie 230 331 MWh energii elektrycznej!

To nowy krok technologiczny od Jinko Solar. Nowy moduł Tiger o mocy 460W i sprawności 20,78% przewyższa wszystkie produkowane do tej pory przez Jinko moduły!

 

Jinko Solar

Dostawca modułów fotowoltaicznych