Nowe moduły Hi-MO 5 od Longi Solar to moduły bifacjalne, których przednia strona może osiągnąć moc dochodzącą do 540 W, a sprawność ponad 21%. W nowym module od Longi zostały zastosowane ogniwa w nowym standardzie M10 o wymiarach 182 mm x 182mm. Wielkość całego modułu dochodzi do 2256 × 1133 mm.

Ogniwa

W module zostały zastosowane ogniwa Mono PERC typu P domieszkowane galem, o dużo niższym efekcie LID, niż przykładowo ogniwa domieszkowane bromem. Chociaż wafle krzemowe domieszkowane galem zwykle są droższe, firma LONGi skutecznie rozwiązała ten problem dzięki postępom w technologii oraz zwiększeniu skali produkcji. W ogniwach zostały wykorzystane płytki krzemowe w nowym standardzie M10 o wymiarach 182mm x 182mm.

Wyższa sprawność konwersji

W nowym module Hi-MO 5 została zastosowana technologia „inteligentnego lutowania”, która pozwoliła na zwiększenie sprawności konwersji o 0,3%. Ta opatentowana technologia wykorzystuje zintegrowane segmentowe taśmy lutownicze, które maksymalizują przechwytywanie światła i niezawodnie łączą komórki przy zmniejszonej odległości między szczelinami.

Konstrukcja

Moduł Hi-MO 5 to bifacjalny moduł, który został wykonany w konstrukcji, z podwójnym szkłem z ramą. Wykorzystana konstrukcja zapewnia wyjątkową wytrzymałość na wysokie obciążenia. Wytrzymałość ramy eliminuje potrzebę zastosowania belki poprzecznej, co skutkuje brakiem strat w wyniku zacienienia z tyłu modułu.

Liczba ogniw

Moduły są dostępne w wersjach złożonych z 66 lub 72 ogniw oraz w wersjach mono i bifacjalnych.

Moduł 72-ogniwowy osiąga mocy do 540 W z przedniej strony, co jest optymalnym wyborem dla bardzo dużych elektrowni na całym świecie. Moduł o 66 ogniwach osiąga moc do 495 W z przedniej strony, co rozszerza możliwość jego zastosowania, przez mniejszą powierzchnię.

Innolongwacje

Jak twierdzi Dennis She, Wiceprezes LONGi Solar, wartość innowacji leży w jej zastosowaniu. Dopiero masowa produkcja zaawansowanych technologii może pokazać jej prawdziwą wartość. Longi z niecierpliwością oczekuje momentu, w którym dostarczenie partnerom i klientom tych wysokowydajnych modułów o niskim LCOE będzie możliwe.

LONGi Solar

Producent modułów fotowoltaicznych