Aktualności Aktualności

Nowy moduł o rekordowej mocy 580 Wp od Jinko!

Zdjęcie autora: Jinko Solar

Jinko Solar

Dostawca modułów fotowoltaicznych

Seria modułów Tiger PRO została dziś zaprezentowana na wirtualnym pokazie, który był transmitowany na żywo na całym świecie. Seria modułów Tiger Pro to wiele innowacji w zakresie sprawności, zawartych w trzech flagowych modelach. Moduły mogą generować maksymalną moc wyjściową dochodzącą nawet do 580 Wp. To wynik o 40% wyższy od mocy produktów stosowanych obecnie w projektach wielkoskalowych. Masowa produkcja modułów planowana jest na III kwartał 2020 roku.

Innowacje

Jedną z wielu zaawansowanych funkcji w serii Tiger PRO od Jinko, jest wykorzystanie technologii Tiling Ribbon (TR). Jest to innowacyjna konstrukcja, która podobnie jak gont, eliminuje luki międzykomórkowe, co z kolei powoduje zwiększenie wydajności. Zastosowanie technologii 9-busbarowej zmniejsza odległość między głównymi szynami zbiorczymi a mikropołączeniami prądowymi, zmniejszając w ten sposób straty na rezystancji oraz zwiększając moc wyjściową i wydajność.

Dzięki zastosowaniu technologii Tiling Ribbon (TR) sprawność modułu dochodzi do 21,16%.

Moduł  78 TR z serii Tiger PRO

Oprócz wysokiej sprawności wytwarzania energii, wśród zalet serii modułów Tiger Pro można wymienić niższy współczynnik spadku mocy (o 2% w pierwszym roku) i wyższe napięcie w obwodu otwartego.

Dzięki znacznemu zmniejszeniu LCOE w porównaniu z tradycyjnymi modułami, wysokowydajna seria modułów Tiger Pro toruje drogę inwestorom do generowania wyższej mocy wyjściowej. Firma oczekuje, że seria modułów Tiger PRO stanie się wiodącym trendem rozwojowym w branży i głównym wyborem w projektach na dużą skalę.

Jak powiedział Kangping Chen, dyrektor generalny JinkoSolar, nowa seria modułów, to ogromny skok w erę wysokiej wydajności, wprowadzający wiodące i bardziej konkurencyjne produkty.

Globalny rynek fotowoltaiczny szybko zmierza w kierunku modułów o wysokiej sprawności w celu ograniczenia kosztów systemowych i inwestycyjnych. Dzięki różnym typom modułów, seria Tiger Pro umożliwia budowę bardziej wydajnych farm fotowoltaicznych o krótszym okresie zwrotu inwestycji.