Seria modułów Tiger PRO została dziś zaprezentowana na wirtualnym pokazie, który był transmitowany na żywo na całym świecie. Seria modułów Tiger Pro to wiele innowacji w zakresie sprawności, zawartych w trzech flagowych modelach. Moduły mogą generować maksymalną moc wyjściową dochodzącą nawet do 580 Wp. To wynik o 40% wyższy od mocy produktów stosowanych obecnie w projektach wielkoskalowych. Masowa produkcja modułów planowana jest na III kwartał 2020 roku.

Innowacje

Jedną z wielu zaawansowanych funkcji w serii Tiger PRO od Jinko, jest wykorzystanie technologii Tiling Ribbon (TR). Jest to innowacyjna konstrukcja, która podobnie jak gont, eliminuje luki międzykomórkowe, co z kolei powoduje zwiększenie wydajności. Zastosowanie technologii 9-busbarowej zmniejsza odległość między głównymi szynami zbiorczymi a mikropołączeniami prądowymi, zmniejszając w ten sposób straty na rezystancji oraz zwiększając moc wyjściową i wydajność.

Dzięki zastosowaniu technologii Tiling Ribbon (TR) sprawność modułu dochodzi do 21,16%.

Moduł  78 TR z serii Tiger PRO

Oprócz wysokiej sprawności wytwarzania energii, wśród zalet serii modułów Tiger Pro można wymienić niższy współczynnik spadku mocy (o 2% w pierwszym roku) i wyższe napięcie w obwodu otwartego.

Dzięki znacznemu zmniejszeniu LCOE w porównaniu z tradycyjnymi modułami, wysokowydajna seria modułów Tiger Pro toruje drogę inwestorom do generowania wyższej mocy wyjściowej. Firma oczekuje, że seria modułów Tiger PRO stanie się wiodącym trendem rozwojowym w branży i głównym wyborem w projektach na dużą skalę.

Jak powiedział Kangping Chen, dyrektor generalny JinkoSolar, nowa seria modułów, to ogromny skok w erę wysokiej wydajności, wprowadzający wiodące i bardziej konkurencyjne produkty.

Globalny rynek fotowoltaiczny szybko zmierza w kierunku modułów o wysokiej sprawności w celu ograniczenia kosztów systemowych i inwestycyjnych. Dzięki różnym typom modułów, seria Tiger Pro umożliwia budowę bardziej wydajnych farm fotowoltaicznych o krótszym okresie zwrotu inwestycji.

Jinko Solar

Dostawca modułów fotowoltaicznych