Nowy moduł TOPCon typu N od Sonnex Energie

Sonnex to niemiecka marka modułów fotowoltaicznych z roczną zdolnością produkcyjną na poziomie ponad 2GW w różnych technologiach. Firma stale się rozwija i dąży do uzyskania coraz wyższej wydajności i trwałości modułu zgodnie z niemieckimi standardami jakości. Teraz marka przedstawiła nowy produkt!

Zdjęcie autora: Sonnex Energie

Sonnex Energie

Producent modułów fotowoltaicznych

Wraz z rozpoczęciem pierwszego kwartału 2023 roku w ofercie Sonnex Energie pojawiły się nowe  moduły fotowoltaiczne TOPCon serii NEX. Wydajność modułów TOPCon Sonnex Energie jest o 1% wyższa niż modułów PERC i poprawia wydajność energetyczną całego systemu PV. Obniża także koszty balansu systemu (BoS) oraz koszty energii elektrycznej (LCOE). Nowy produkt jest kolejnym krokiem w stronę rozwoju Sonnex. Firma jest w stanie zaoferować moduły TOPCon w różnych konfiguracjach, w tym moduły o mocach od 415-430W, 560-575W, a także moduły bifacjalne szkło/szkło o mocach 425/430W, 565/570W.

Zalety modułów

Do zalet modułów Sonnex Energie TOPCon należy między innymi zerowa degradacja indukowana światłem (LID), mniejsza niż 1% degradacja w 1 roku i mniejsza niż 0,4% degradacja od 2 do 30 roku użytkowania. Panele posiadają także niski współczynnik temperaturowy -0,32%, który zapewnia wyższą wydajność w wysokiej temperaturze w porównaniu do modułów opartych na ogniwach PERC.

Wysoki poziom bifacjalności do 90% w modułach z podwójnego szkła zapewnia dodatkową wydajność. Firma wydłużyła też okres gwarancji - nawet 20 lat gwarancji na produkt i 30 lat gwarancji na moc. Dla modułów TOPCon z podwójnym szkłem bifacial Sonnex oferuje 30 lat gwarancji na produkt i 30 lat gwarancji na moc. 

Dzięki nowym modułom, Sonnex Energie jeszcze bardziej przyczynia się do budowania zielonego świata!

Materiał promocyjny