Coraz więcej rozwiązań i coraz większa konkurencja to motywacja dla firm w branży fotowoltaicznej.

 
Co kilka miesięcy ocierają do nas informacje o nowych rekordach wydajności modułów fotowoltaicznych. Tym razem chwali się swoim osiągnięciem firma Trina Solar.
Jak poinformowała firma Trina, ustanowiono nowy rekord wydajności na poziomie 21,25%. Dotyczy to ogniw opartych na krzemie polikrystalicznym.
Ten rekord bije poprzedni rekord świata ustanowiony przez firmę Trina w roku 2014, który dotyczył również technologii opartych na krzemie polikrystalicznym. Wynosił on wtedy 20,78%.
Jak podaje firma Trina procesy, które stosowane są celem zwiększenia wydajności, mogą być łatwo zintegrowane z masową produkcją i naddają się do produkcji seryjnej w wielkim formacie.
Jest to pierwszy ogłoszony rekord wydajności powyżej 21% – dot. technologii polikrystalicznych. Został on potwierdzony przez State Key Laboratory of PV Science and Technology of China i zweryfikowany przez Fraunhofer ISE.
Komórka ma 156 milimetrów kwadratowych, na podłożu z krzemu polikrystalicznego typu p, z zastosowaną pasywacją tylnej powierzchni.
 
Źródło: pv-magazine.com