Nowy rekord świata w fotowoltaice! Moc modułu PV przekroczyła 740 W

Nowy rekord świata w fotowoltaice należy do marki Risen! Moc modułu słonecznego Risen Energy HJT Hyper-ion wyniosła 741,456W, a sprawność 23,89%.

Zdjęcie autora: RISEN ENERGY
Zdjęcie autora: RISEN ENERGY

RISEN ENERGY

Producent modułów fotowoltaicznych

Podziel się

Risen Energy ogłosił, że jego moduł PV Hyper-ion z serii HJT osiągnął maksymalną moc 741,456W oraz sprawność modułu na poziomie 23,89%. Wyniki zostały zweryfikowane przez TÜV SÜD, globalnego lidera w zakresie kontroli i certyfikacji. Dla porównania,  poprzedni rekord sprawności modułu Risen Energy wynosił 23,65% i został osiągnięty w grudniu 2021 r. Dziś Risen dzieli się informacją o rekordzie dla najwyższej mocy i najwyższej sprawności modułów słonecznych HJT. Jak udało się go osiągnąć?

Poprawa wydajności wynika z innowacji technologicznych, takich jak ultracienki wafel, technologie „zero busbar”, „Hyper-link” i nowego materiału enkapsulacyjnego. Moduł charakteryzuje się również niezwykle stabilnym współczynnikiem temperaturowym i wysoką bifacjalnością do 85% ±10%, zdolną do utrzymania mocy powyżej 90% po 30 latach użytkowania. Moduł jest wspierany przez wiodącą w branży Risen Energy technologię ultracienkich ogniw 100μm i niskotemperaturowy proces wytwarzania, dzięki czemu wartość śladu węglowego (CFP) jest niższa niż 400 kg eq CO2/kWc, co plasuje się znacznie poniżej średniej rynkowej.

Jak powiedział Even Liu, starszy dyrektor ds. badań i rozwoju w Risen Energy "jako najnowszy produkt HJT, Hyper-ion jest najlepszym połączeniem zarówno ulepszeń, jak i adekwatnych redukcji - wysoka moc i wysoka generacja mocy, wysoka wydajność i niezawodność, niska degradacja i niski współczynnik temperaturowy, niski CFP i niskie LCOE. Risen Energy nieustannie wprowadza innowacje w swoich produktach, promując erę neutralności węglowej."

Materiał promocyjny