Dane z 1 kwartału 2016 pokazują, że Jinko Solar może się pochwalić sprzedażą modułów na poziomie 1 600 MW, czyli o ok. 180 MW więcej, niż jeden z najpoważniejszych konkurentów – Trina Solar.

 Zapowiedziana, roczna zdolność produkcyjna na poziomie 6,3 GW  pozwala użyć stwierdzenia , że Jinko Solar stanie się największym producentem ogniw fotowoltaicznych w 2016 roku.
Niesamowite wyniki uzyskano między innymi dzięki wysokiej sprzedaży  sztandarowego modułu firmy Jinko Solar z serii Eagle, w uzupełnieniu do ciągłej intensywnej eksploracji rynku światowego. W Europie Jinko Solar słynie z inteligentnych modułów, na które nie wpływa zacienienie i w związku z tym uzyskiwane są korzyści praktyczne, a także te pozwalające zaoszczędzić na użytkowaniu modułów.

Kangping Chen, szef Jinko Solar, komentuje: „Zaczęliśmy rok bardzo silnie z ogólną liczbą wysłanych modułów sięgającą 1600 MW, co lokuje nas na pierwszym miejscu w rankingu dostawców PV w pierwszym kwartale. W przyszłym miesiącu firma będzie obchodzić swoje 10-lecie i nie mogłem sobie wyobrazić lepszego sposobu, aby to uczcić. Zaczęliśmy naszą podróż od skromnych kroków i trwale budujemy naszą markę, która dostarcza moduły do ponad 1700 klientów w około 70 krajach i regionach.

W  drugim kwartale 2016 roku oczekuje się, że Jinko Solar również przekroczy poziom dystrybucji Trina Solar. Oba przedsiębiorstwa podtrzymują sprzedaż na podobnym poziomie, jednak bilans roczny nadal ustanawia liderem Trina Solar (pomimo, że jej przewaga jest niewielka).

„Chiny pozostają największym rynkiem zbytu, ale zauważamy również wzrost udziałów naszej firmy w Stanach Zjednoczonych. Firma widzi ogromne możliwości na nowych, ekscytujących rynkach wschodzących, takich jak Chile, Tajlandia i Indie.”, mówi Kangping Chen.

Chociaż niektóre projekty Jinko Solar zostały w USA przełożone w czasie, firma ma pewność, że wszystkie zakładane roczne plany zostaną osiągnięte. Kangping Chen zauważył, że zakłady produkcyjne Jinko Solar za granicą cechują się dodatkową elastycznością i wyższymi marżami.

W dobie rosnącego zapotrzebowania na wysoką wydajność, Jinko Solar wykazał się jako lider technologii ogniw polikrystalicznych osiągając sprawność na poziomie 20,13%. Przewaga technologiczna pozwoliła Jinko Solar osiągnąć największe udziały w rynku światowym kluczowych nabywców PV.
Ogólna sprzedaż modułów solarnych wzrasta rokrocznie o ponad 100% . Jinko Solar zaobserwowała ponad sześciokrotny wzrost w swoich przychodach, w porównaniu do pierwszych trzech miesięcy 2015 roku, podczas gdy łączne przychody firmy wzrosły dwukrotnie. Całkowita marża jest coraz niższa z powodu rosnącej konkurencyjności w branży PV. Jednak Jinko Solar zachowuje swoją średnią marżę brutto na poziomie 20%, w dalszym ciągu będąc bardzo opłacalnym producentem modułów solarnych na całym świecie.

Opracowanie: Redakcja GLOBEnergia
Na podstawie materiałów Jinko Solar, pv-tech.org; pv-magazine.com


Źródło: GLOBEnergia Plus 6/2016

POBIERZ DARMOWĄ APLIKACJĘ MOBILNĄ GLOBEnergia Plus i czytaj całe wydanie już dziś!

appstore        google play

 

Redakcja GLOBEnergia

Anna Będkowska

Redaktor prowadzący GLOBEnergia