Zgodnie z Polityką Energetyczną Polski do 2040 r. (PEP 2040), do 2030 roku w polskiej fotowoltaice ma być zainstalowane ok. 5-7 GW mocy PV, a do 2040 roku ok. 10-16 GW. Już dziś decydenci wskazują, że ten cel najprawdopodobniej zostanie osiągnięty o wiele wcześniej. Aby sprostać temu zapotrzebowaniu, Sungrow stworzył dedykowane biuro w Warszawie, aby lokalnie wspierać projekty komercyjne i wielkoskalowe oraz wprowadza na polski rynek falownik SG125HX.

Falownik SG125HX od Sungrow

W ostatnim czasie liczba instalacji fotowoltaicznych w Polsce gwałtownie wzrosła. Przyczynił się do tego bardzo duży popyt na mikroinstalacje PV, czyli instalacje o mocy do 50 kWp. Głównym motorem rozwoju tego typu instalacji okazał się krajowy system dotacji, który przyniósł korzyści prosumentom produkującym energię w celu zaspokajania własnych potrzeb energetycznych.

Warto jednak zaznaczyć, że nie tylko fotowoltaika prosumencka rozwija się w Polsce. Na znaczeniu zyskują również instalacje o mocy większej niż 50 kWp. Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na energię słoneczną w większych instalacjach, Sungrow wypuścił na polski rynek wysokowydajny falownik łańcuchowy SG125HX do obsługi komercyjnych projektów naziemnych, budowanych na skalę użytkową. Falownik jest kompatybilny z bifacjalnymi modułami fotowoltaicznymi o dużej mocy. Dzięki kompaktowej konstrukcji i niewielkiej wadze, która wynosi zaledwie 70 kg, najnowsze rozwiązanie o mocy 125kW pozwala na szybką instalację i łatwe uruchomienie. Inwerter jest już dostępny w sprzedaży w Polsce.

Kompaktowe rozwiązanie dla systemów PV

Stosowanie w instalacjach PV modułów bifacjalnych oraz budowa instalacji na terenach o skomplikowanej rzeźbie, wymagają bardzo wszechstronnego rozwiązania, które nie tylko rozwiąże te problemy, ale także zapewni wyrównane koszty energii (LCOE).

Falownik SG125HX od Sungrow może pracować z pełnym obciążeniem dzięki odpowiedniemu doborowi komponentów i zaawansowanemu projektowi. Falownik rozwiązuje problemy dotyczące pracy przy wysokim obciążeniu, które jest związane z wykorzystaniem modułów dwustronnych o mocy dochodzącej nawet do 500 Wp. SG125HX idzie nawet o krok dalej dzięki 6 MPPT umożliwiającym adaptację w złożonym terenie oraz prądzie wejściowym o natężeniu 30 A na łańcuch, który pozwala na idealne dopasowanie do modułów bifacjalnych dużej mocy. SG125HX oferuje również elastyczność dla bloków o mocy od 1,6 MW do 3 MW oraz zapewnia wysoką ochronę IP66 i C5. Falownik zapewnia również wysoką wydajność, która jest o około 0,3 ~ 0,5% wyższa, niż wydajność konkurencyjnych falowników w tej samej lidze.

Falownik SG125HX od Sungrow

Inteligentny monitoring i szybka reakcja na awarię

SG125HX umożliwia wczesne wykrywanie i reagowanie na awarie, dzięki kompletnemu rozwiązaniu do monitorowania, które obejmuje COM100 – moduł komunikacyjny, Insight – lokalny system informatyczny nadzorujący przebieg procesów (SCADA), pulpit iSolarCloud lub aplikację – zdalny system SCADA oraz PPC – sterownik elektrowni fotowoltaicznej. Rozwiązanie do monitorowania obsługuje funkcje skanowania i diagnostyki krzywej prądowo-napięciowej, umożliwiając wykrywanie wadliwych modułów, zacienienia, osłony przeciwpyłowej i innych problemów z ogromną precyzją już w ciągu 15 minut. Pozwala to na zarządzanie instalacją bez wpływu na wydajność instalacji fotowoltaicznej.

Siedziba Sungrow w Polsce

Siedziba oficjalnej filii sprzedaży i usług Sungrow w Polsce znajduje się w Warszawie. Do tej pory Sungrow zainstalował w naszym kraju ponad 450 MW oraz w przygotowaniu posiada projekty o mocy 850MW.

Sungrow

Producent falowników fotowoltaicznych