globenergia
Witamy po wakacjach! Wypoczęci, zwarci i naładowani letnią energią kontynuujemy nasze rozmowy o energetyce odnawialnej! W tym numerze mamy dla Was kolejną porcję nowości i ciekawostek!

Odbiorcy szukają nowych dostawców prądu.

Przeżywamy obecnie szok podwyżek cen energii elektrycznej. Spółki obrotu energią mocno się przeliczyły. Wszyscy skupiają się na przyczynach związanych ze strukturą produkcji energii opartej na węglu. Może jednak warto zwrócić uwagę także na bolesny skutek takiego stanu rzeczy dla spółek obrotu energią… oraz ich klientów?

10 fotowoltaicznych trendów!

W wielu krajach energetyka słoneczna staje się coraz bardziej popularna, zarówno w zastosowaniach mieszkaniowych, jak i komercyjnych. SolarPower Europe przeanalizowało dziesięć tematów i trendów, które wspierają upowszechnianie energii słonecznej i określają zarówno wyzwania, jak i rozwiązania.

Być w 100% zasilanym z OZE – co to znaczy i czy to możliwe?

Firmy, miasta, a nawet całe kraje twierdzą, że są zasilane w 100% energią odnawialną. Czy istnieją sieci zasilane w 100% energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych? Zdania te zostały ostatnio szczególnie pokazane w potyczce między Texas Public Policy Foundation (konserwatywnym sztabem ekspertów), a burmistrzem Georgetown w Teksasie. Ich wymiana zdań stworzyła doskonałe studium w kontekście tematu "Co to znaczy być w 100% odnawialnym w dzisiejszym systemie i dlaczego tak łatwo popełnić błędy w swoich zwrotach i słowach, które tak naprawdę nie mają większego znaczenia".

Nowa pompa ciepła od Viessmann

Pompa ciepła do wody użytkowej korzysta z energii odnawialnej zgromadzonej w powietrzu znajdującym się wewnątrz pomieszczania, w którym została zainstalowana lub w powietrzu zewnętrznym (za pomocą specjalnej przystawki pompę ciepła można w łatwy sposób przestawić na tryb pracy wykorzystujący powietrze zewnętrzne). Nowa pompa ciepła do podgrzewu CWU od Viessmann - Vitocal 262-A tanio i energooszczędnie, niezależnie od innych instalacji grzewczych, podgrzewa ciepłą wodę użytkową, wykorzystując ciepło powietrza z pomieszczenia lub z zewnątrz. Ta pompa ciepła równie dobrze nadaje się do domu jednorodzinnego, jak i małego przedsiębiorstwa. Typowe obszary zastosowań to na przykład piekarnie lub serwerownie, w których występuje ponadprzeciętny nadmiar ciepła. Prezentujemy nową Vitocal 262-A!

Jak stworzyć ekorezydencję?

Chyby pod Poznaniem – to tutaj powstaje nowoczesne i ekologiczne osiedle. Kompleks składa się z 10 domów niskoenergetycznych. Pięć z nich to domy o powierzchni 300 m2 , a pozostałe pięć to budynki nieco mniejsze, o powierzchni 250 m2 . Każdy dom wyposażony będzie w instalację fotowoltaiczną o mocy 13,5 kW. Za ogrzewanie i chłodzenie budynków odpowiedzialne będą powietrzne pompy ciepła.

Po co i jak łączyć kocioł na pellet z powietrzną pompą ciepła do c.w.u.?

Zalety stosowania Hybrydowego Systemu Grzewczego złożonego z kotła c.o. na pellet, w połączeniu z powietrzną pompą ciepła do c.w.u. Porównanie z klasycznymi systemami ogrzewania i roczne oszczędności. Wszystko to w wywiadzie z doradcami z Krajowego Centrum Doradztwa Techniki Grzewczej Galmet – Julią Sobaszek i Arturem Adamów. Sprawdź ile możesz zyskać wybierając ekologiczne rozwiązania OZE.

Węgry - kraina kąpielisk termalnych

Węgierskie kompleksy basenów termalnych są częstym celem wycieczek polskich turystów. Kraj ten posiada wyjątkowo korzystne warunki występowania wód geotermalnych. Termalni.pl zapraszają na krótką wycieczkę po czterech węgierskich kompleksach basenów termalnych, gdzie wykorzystuje się wodę o unikatowym składzie chemicznym. Zapraszamy do lektury!

CZYTAJ CAŁY NUMER - tutaj

Pobierz aplikację