globenergia

 

Witamy w listopadzie!

Wielokrotnie przekraczane normy jakości powietrza – zwłaszcza w sezonie grzewczym – sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na zakup oczyszczaczy. Urządzenia te usuwają część szkodliwych dla zdrowia zanieczyszczeń, będących składnikami smogu – przede wszystkim pyły PM10 i PM2,5 oraz lotne związki organiczne. Ich dodatkowym atutem jest możliwość zmniejszania ilości bakterii, wirusów, roztoczy i grzybów w pomieszczeniu, a także nawilżanie powietrza. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając oczyszczacz powietrza?  Co oferuje rynek? Zapraszamy na przegląd i mały przewodnik po oczyszczaczach powietrza.

W temacie pomp ciepła wiele nowego m. in. cicha, wydajna i elegancka pompa ciepła Vitocal 100-S oraz nagrodzony przez German Design Award 2018 w kategorii „Energia” system M. Odsyłany też do materiale o ogrzewaczach ciepłej wody użytkowej czy o nowych modelach pomp ciepła od alpha innotec.

Ograniczeniem działania klasycznych instalacji geotermalnych jest przede wszystkim przepuszczalność ośrodka skalnego, którym wędrują płyny geotermalne. Brak odpowiednio wysokiej przepuszczalności powoduje iż część wykonywanych odwiertów, które w założeniu miały udostępniać energię geotermalną, nie nadaje się do użytku. Trwają pierwsze testy innowacyjnej technologii ECO2G – zapraszamy po szczegóły!

Polecamy RADAR RYNKU – przegląd promocji o nowości rynkowych.

Zbliża się koniec roku! Redakcja portalu Temalni.pl przygotowała dla Państwa specjalne zestawienie imprez sylwestrowych w kompleksach basenów termalnych w Polsce.

Życzymy miłej lektury!

Pobierz aplikację