globenergia
Przed nami ostatnie wydanie miesięcznika GLOBEnergia+ w tym roku!
Grudzień – za oknami zimno i smutno… u nas zawsze kolorowo i energetycznie!

Zapraszamy na podsumowanie COP24!

COP24 w Katowicach zorganizowany został, by przez niemal 2 tygodnie, blisko 30 tysięcy osób mogło być świadkami negocjacji postanowień porozumienia paryskiego. Na Szczycie decydenci mogli przedstawić swoje deklaracje w zakresie celów energetycznych państw. Za nami 24. Szczyt Klimatyczny! Czas na podsumowanie najważniejszych wydarzeń. Wybór Polski na organizatora COP24 to niewątpliwie duże wyróżnienie. Jednak już od pierwszego dnia pojawiały się słowa krytyki związane z wyborem miasta i sponsorów. Media przepełnione były zdjęciami z wydarzenia, przedstawiającymi Polskę jako kraj niegotowy na zmiany w energetyce.

Hodowla łososia w wodach termalnych

Początkowo wody z odwiertu w Trzęsaczu miały zasilać kompleks basenów. Ze względu na koszty, zrezygnowano z pomysłu, a wodę wykorzystano do hodowli łososia. W ten sposób w Karnicach powstał jeden z pierwszych tego typu obiektów na świecie!

Kto nie dostał dofinansowania na geotermię?

Ostatnie lata można określić mianem przełomowych dla polskiej geotermii – rozpoczęła się publiczna dyskusja dotycząca stanu powietrza w Polsce oraz metod ochrony środowiska przyrodniczego. Zwrócenie się w stronę geotermii jako jednego z bardziej efektywnych w naszym kraju źródeł energii odnawialnej znajduje także uzasadnienie naukowe. Znaczna część kraju leży na terenach, gdzie dość powszechnie występują wody termalne o parametrach umożliwiających wykorzystanie do celów grzewczych a niekiedy pozwalających rozważać możliwość produkcji energii elektrycznej.

Viessmann zaprasza instalatorów do współpracy!

Viessmann, wiodący producent systemów grzewczych, zachęca do współpracy instalatorów w związku ze wzmożoną ilość prac montażowych.

Polski producent może jak równy z równym walczyć z zachodnią konkurencją

O przyszłości na rynku branży grzewczej, wsparciu dla firm i przepisie na sukces mówi Robert Galara, prezes firmy Galmet. Zapraszamy do lektury!

Czytaj cały numer TUTAJ

Lub pobierz aplikację mobilną i czytaj wygodnie na smartfonie i tablecie!

POBIERZ DARMOWĄ APLIKACJĘ MOBILNĄ GLOBEnergia+ !

AppStore
  GooglePlay

Pobierz aplikację