Nepal odbudowuje się po trzęsieniu ziemi – z pomocą przychodzą systemy fotowoltaiczne!

 
Korporacja Kyocera (Kyoto, Japonia) ogłosiła,  że przekazała pięć przenośnych systemów generowania prądu z energii słonecznej w ramach Programu Rozwoju Narodów Zjednoczonych (UNDP), aby wesprzeć odbudowę regionów Nepalu, zniszczonych przez trzęsienie ziemi w kwietniu  2015 roku. Kyocera dostarczyła trzy systemy do dzielnicy Gorkha oraz dwa systemy do Sindhupalchowk w ubiegłym tygodniu. 
 
W czerwcu 2015 Grupa Kyocera przekazała społecznościom dotkniętym trzęsieniem ziemi darowiznę pieniężną na pomoc i odbudowę. Jednakże region dotknięty katastrofą jest ciągle w trakcie naprawy. UNDP odbudowuje obiekty tymczasowe, jak również stara się przywrócić infrastrukturę, a także dostęp do elektryczności i wody. Jako wsparcie wysiłków UNDP, Kyocera zaoferowała systemy generowania energii do użytku w szpitalu oraz ośrodku rehabilitacyjnym. 
 
„Sektor prywatny posiada często innowacyjne i dające się zastosować rozwiązania, a w tym przypadku UNDP jest podekscytowane możliwością współpracy z firmą Kyocera, liderem elektroniki w Japonii” – powiedział Renaud Meyer, dyrektor UNDP w Nepalu. „Te przenośne systemy zasilane energią słoneczną przyspieszą odbudowę sektora publicznego w Nepalu i pomogą w przywracaniu ważnych lokalnych usług publicznych.” –dodał.
 
Kyocera jest zaszczycona współpracą z UNDP i ma nadzieję, że przekazywane systemy, poprzez ich działanie jako stabilnych, niezależnych źródeł energii, przyczynią się do poprawy warunków placówek medycznych i pomogą ludziom w społeczności odzyskać środki do życia tak szybko, jak to możliwe.” – powiedział Toshihide Koyano, dyrektor generalny i generalny manager Solar Energy Group w Koropacji Kyocera. 
 
Źródło: solarserver.com