Jeden z największych na świecie systemów hybrydowych, obejmie 8 MW mocy wytwarzanej z energii słonecznej oraz magazyn energii, zintegrowany z istniejącą już generacją energii z gazu ziemnego o mocy 24,2 MW.

Budowa ma się rozpocząć w maju i zakończyć do końca bieżącego roku.

Do 13 % mniej zużycia paliw kopalnych!

Zarządzanie zasobami energii słonecznej, termicznej i magazynów będzie zarządzane przez platformę oprogramowania sterującego Aggreko. Jak podaje przedsiębiorstwo, nowo zaprojektowany system ma zmniejszyć zużycie paliw kopalnych o 10-13 procent, produkując około 18 GWh czystej energii rocznie.

Fotowoltaika zmniejszy potrzebę uruchamiania generatorów termicznych. Projekt zostanie objęty jedną umową, nie wymagając żadnych nakładów kapitałowych ze strony Gold Fields. Umowa ma wyeliminować ryzyko technologiczne, zwiększyć elastyczność i ponieść odpowiedzialność za wysoką sprawność.

The Gold Fields

Kopalnia Złota The Gold Fields Smith Gold w Australii.

 

Jak podaje dyrektor zarządzający w jednostce biznesowej Microgrid i Storage Solutions Aggreko Karim Wazni, elektrownia Granny Smith to sztandarowy przykład tego, co można zrobić dzięki zaawansowanym technologiom, inteligentnej inżynierii i zaangażowanemu klientowi nastawionemu na innowacje.

Źródło: renewableenergyworld.com

Redakcja GLOBEnergia