„Energia przyszłości” to najnowsza oferta pakietowa PGE Obrót, spółki z Grupy Kapitałowej PGE, która sprzedaje energię elektryczną do ponad 5 mln klientów.

 
Przygotowana została wspólnie z Bankiem Ochrony Środowiska z myślą o właścicielach nieruchomości, którzy świadomie wybierają rozwiązania przyjazne środowisku oraz obniżające koszty energii elektrycznej. W ramach oferty klienci indywidualni, którzy chcą wytwarzać energię elektryczną na własne potrzeby, mogą na bardzo korzystnych warunkach finansowych zainstalować panele fotowoltaiczne, czyli urządzenia, które pozwalają na produkowanie energii elektrycznej z promieni słonecznych.
Oferta skierowana jest do klientów indywidualnych z segmentu gospodarstw domowych, których operatorem sieci dystrybucyjnej jest PGE Dystrybucja, posiadających nieruchomość lub będących jej współwłaścicielem. Jednym z warunków przystąpienia do projektu jest zużycie od 3 MWh energii elektrycznej rocznie. Wspólnie z Bankiem Ochrony Środowiska przygotowaliśmy kompleksową i dostosowywaną do indywidualnych potrzeb klienta ofertę, w ramach której może on skorzystać z kredytu i dofinansowania lub kredytu komercyjnego – mówi Bartłomiej Ślusarczyk, dyrektor departamentu marketingu PGE Obrót.
Klient może liczyć nie tylko na wsparcie specjalistów podczas całego procesu, ale również wykonanie projektu technicznego, dostawę oraz montaż systemu fotowoltaicznego. Oferta zawiera również usługę poserwisową.
 
To wszystko wpływa na gwarancję bezpieczeństwa i wysokiej wydajności systemu. Ponieważ odnawialne źródła energii zapewniają dostawy energii elektrycznej jedynie w niektórych porach dnia, to PGE gwarantuje, że światło w domu nie zgaśnie. Nawet wtedy, gdy nie wystarczy energii z własnego źródła wytwarzania. W takim przypadku jej zużycie rozliczane będzie zgodne ze stawką taryfy G.

Tauron również uruchomił nową ofertę „Tauron Fotowoltaika” skierowaną do prosumentów, czyli klientów indywidualnych, którzy chcą wytwarzać energię elektryczną na własne potrzeby, a jej nadwyżkę sprzedawać do sieci energetycznej.
Klientom, którzy chcą zostać prosumentami, Tauron proponuje montaż paneli fotowoltaicznych na bardzo korzystnych zasadach. Oferta przygotowana została w taki sposób, aby potencjalny prosument nie tylko mógł szybko oszacować koszty inwestycji w panele fotowoltaiczne, ale również otrzymał fachową pomoc w wyborze. Prosument może liczyć na doradztwo, przygotowanie projektu oraz dostawę i montaż kompletnego systemu fotowoltaicznego, który składa się z modułów fotowoltaicznychh, konstrukcji mocującej oraz niezbędnego osprzętu. Przy tej ofercie Tauron współpracuje z firmami, które mają ugruntowaną pozycję na rynku oraz bazują wyłącznie na podzespołach renomowanych producentów paneli fotowoltaicznych.
 
Źródło: Tauron, Polska Grupa Energetyczna,