Darowizna JinkoSolar ma znacząco zredukować cele crowdfundingowe RE-Volv. Z energii elektrycznej generowanej w instalacjach PV będą korzystać dwie organizacje charytatywne – the Serenity House w Filadelfii i the Riverwest Co-op w Milwaukee.

5,6 kW wysokowydajnych modułów firmy JinkoSolar zostało zainstalowanych na the Serenity House, będącym bezpiecznym schronieniem w przestrzeni miejskiej północnej Filadelfii, gdzie społeczność nękają ubóstwo, bezdomność czy uzależnienia. Przyłączenie instalacji planowane jest jeszcze na ten miesiąc – dzięki jej pracy rachunki za energię elektryczną organizacji mają zmaleć o ponad 15%. Zaoszczędzone pieniądze będą inwestowane w usługi na rzecz całej wspólnoty.

Pozostałe 8,4 kW zostaną zainstalowane na Riverwest Co-op, sklepie spożywczym z naturalną żywnością i kawiarni zlokalizowanych w tętniącej życiem i ruchliwej dzielnicy Riverwest w Milwaukee. Spółdzielnia specjalizuje się w dostarczaniu społeczności pożywnego, zdrowego jedzenia, wspierając jednocześnie lokalnych producentów. Dzięki otrzymanym od JinkoSolar modułom, Riverwest Co-op na kosztach energii elektrycznej zaoszczędzi do 40 000$ przez cały okres eksploatacji instalacji – wiąże się to również z redukcją spalania węgla na potrzeby energetyczne o 61 ton.

Dzięki pieniądzom z funduszu Solar Seed, organizacja RE-Volv z bieżących opłat leasingowych będzie mogła sfinansować kolejne 4 projekty fotowoltaiczne dla następnych organizacji non-profit, działających na rzecz społeczności.

Te dwa projekty to dla nas krok milowy, ponieważ są to nasze pierwsze projekty zrealizowane poza terenem Kalifornii – oświadczył Andreas Karelas, założyciel i dyrektor wykonawczy RE-Volve – Dzięki naszym Słonecznym Ambasadorom, pionierom w dziedzinie projektów PV i hojnemu wsparciu JinkoSolar, możemy skutecznie wesprzeć organizacje społeczne w całym kraju, zapewniając im dostęp do energii elektrycznej generowanej z energii słonecznej.

Opracowane na podstawie: