Free Park w Skarżysku-Kamiennej to osiedle zasilane całkowicie z energii słonecznej, którego realizacja rozpocznie się już w tym roku. Ekologiczna inwestycja będzie znajdowała się w spokojnej części miasta, na około 1,5 hektarowej działce przy ulicach Osterwy i Chałubińskiego.

Budynki na osiedlu

Na liście planów domów i mieszkań na osiedlu znajdują się dwa budynki wielorodzinne, cztery budynki w zabudowie bliźniaczej oraz 3 budynki w zabudowie szeregowej.

Wizualizacja budynków na osiedlu Free Park, źródło: Free Park

Budynki będą wyposażone w windy, a do apartamentów będą przynależne piwnice oraz zadaszone miejsce parkingowe. Na wizualizacji można zaobserwować, że na dachach wiat parkingowych będą znajdowały się moduły fotowoltaiczne.

Na terenie osiedla będzie się znajdowała strefa relaksu z alejkami, ławkami, altaną oraz placem zabaw. Wśród dodatkowych atutów osiedla deweloper wymienia piękną okolicę, dogodną lokalizację, nowoczesną architekturę, komfortowe przestrzenie oraz wysoką jakość.

Wszystkie budynki mają być wybudowane w standardzie niskoenergetycznym, a całość zapotrzebowania na energię elektryczną osiedla będzie wytworzona przez fotowoltaikę.

Energia elektryczna i cieplna

Energia elektryczna w budynkach zostanie zapewniona przez panele fotowoltaiczne. Ich moc ma zostać tak dobrana, by w całości pokrywać potrzeby budynków. Obiekty mają być ogrzewane za pomocą folii grzewczych. Dodatkowo w budynkach ma być zamontowana rekuperacja, która pozwoli na stworzenie dobrego mikroklimatu.

Ceny mieszkań rozpoczynają się od 3900 zł za m2

Źródła: echodnia.eu, freepark.pl

Redakcja GLOBEnergia