Panasonic Aquarea T-CAP Monoblok Generacji J R32 teraz w wersji trójfazowej

Wysokowydajny agregat Aquarea T-CAP Monoblok J Generation R32 firmy Panasonic Heating & Cooling Solutions jest teraz dostępny w opcji zasilania trójfazowego dla mocy grzewczych/chłodniczych w zakresie 9-16 kW. Ta zmiana pozwala na realizację projektów wymagających większej mocy grzewczej/chłodniczej i produkcji ciepłej wody użytkowej.

Zdjęcie autora: Panasonic

Panasonic

heating & cooling solutions

Rozszerzenie oferty pomp ciepła Aquarea T-CAP Monobloc  Generacji J R32 o opcje jedno- i trójfazowe dla wszystkich mocy zapewnia większą elastyczność i wybór w sytuacji zwiększonego zapotrzebowaniu na energię elektryczną - zwłaszcza w przypadku dużego poboru energii ze strony urządzeń wymagających stabilności i bezpieczeństwa, takich jak pompy ciepła. 

Idealne zarówno w przypadku projektów modernizacyjnych, jak i nowych budynków, urządzenia Aquarea T-CAP mogą z łatwością zastąpić tradycyjne kotły gazowe lub olejowe i mogą być w prosty sposób podłączone do nowych instalacji ogrzewania podłogowego, grzejników lub klimakonwektorów. W urządzeniu zastosowano technologię dwururowego wymiennika ciepła, unikalną dla firmy Panasonic, dzięki czemu wydajny T-CAP może utrzymać nominalną moc grzewczą nawet w niskich temperaturach zewnętrznych do -20ºC bez pomocy elektrycznej grzałki wspomagającej. Oznacza to, że nie ma potrzeby przewymiarowywania pompy ciepła, aby osiągnąć wymaganą wydajność przy tak niskich temperaturach zewnętrznych.

Seria Aquarea T-Cap, zdolna do dostarczania ciepłej wody użytkowej o temperaturze 65ºC, charakteryzuje się wysoką wydajnością energetyczną, posiada klasę energetyczną A+++ przy 35ºC oraz wysoki współczynnik SCOP i wydajność chłodniczą. Dzięki budowie układu typu Monoblok obieg czynnika chłodniczego jest zamknięty wewnątrz jednostki zewnętrznej, więc nie trzeba się martwić o ograniczenia wynikające z  ilości czynnika chłodniczego przypadającego na jedno pomieszczenie.Usługa Aquarea Smart Cloud firmy Panasonic zapewnia inteligentne i wydajne sterowanie. Umożliwia sterowanie przez użytkownika, jak i zdalny dostęp dla specjalistów serwisowych poprzez aplikację Aquarea Service Cloud. Aquarea Smart Cloud to zaawansowana i intuicyjna usługa pozwalająca na zdalne sterowanie pełnym zakresem funkcji ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, w tym monitorowanie zużycia energii.