Panasonic świętuje 20 lat czystszego powietrza dzięki technologii nanoe™ 

W dzisiejszym świecie coraz większą wagę przywiązujemy do tego, w jaki sposób ćwiczymy, co spożywamy oraz przede wszystkim do powietrza, którym oddychamy. Panasonic Heating & Cooling Solutions biorąc te kwestie pod uwagę, świętuje właśnie drugą dekadę rewolucjonizowania przestrzeni wewnętrznych za pomocą technologii nanoe™.

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

Podziel się

Od momentu powstania w 1997 r. do dnia dzisiejszego nanoe™ ewoluowało w innowację zmieniającą zasady gry i przekształcając powietrze, którym oddychają ludzie, w czystsze i przyjemniejsze otoczenie wewnętrzne.

Podróż z nanoe™ 

W 2003 roku, po sześciu latach dedykowanych badań, Panasonic wprowadził nanoe™ - przełomową technologię zaprojektowaną w celu poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach. Koncepcja była prosta, ale przełomowa: wykorzystać moc nanotechnologii opartej na wodzie do tworzenia superwydajnych jonów, które oczyszczają powietrze, eliminując drażniące cząsteczki, takie jak zapachy, alergeny i bakterie. To zaangażowanie w innowacje i dobre samopoczucie doprowadziło do powstania pierwszego na świecie oczyszczacza powietrza wyposażonego w nanoe™ w 2003 roku. 

W 2016 roku firma Panasonic zaprezentowała bardziej zaawansowaną i wydajniejszą wersję nanoe™ X, a w 2023 roku generator nanoe™ X Mark 3, zintegrowany z wieloma produktami grzewczymi i chłodzącymi. Ta technologia trzeciej generacji wytwarza rodniki hydroksylowe (rodniki OH), czyli naturalne środki czyszczące, które skutecznie zwalczają zanieczyszczenia w pomieszczeniach. Utrzymuje powierzchnie, meble i całe środowisko wewnętrzne w czystości, tworząc przyjemniejszą przestrzeń dla wszystkich. 

Wszechstronne zastosowania 

W 2022 roku firma Panasonic poszła o krok dalej, wprowadzając na rynek swój pierwszy samodzielny, montowany na suficie generator air-e nanoe™ X. Dzięki niskiemu zużyciu energii air-e doskonale sprawdza się w różnych miejscach, w których jakość powietrza w pomieszczeniach jest priorytetem, między innymi w hotelach, szkołach, domach opieki, szpitalach, biurach, restauracjach i domach. 

Poznaj nanoe™ X Mark 3 

Generator nanoe™ X Mark 3, czyli najnowsze osiągnięcie firmy Panasonic, jest obecnie kluczowym elementem wielu produktów klimatyzacyjnych. Generując największą ilość rodników OH w historii tej technologii (aż 48 bilionów na sekundę, czyli 100 razy więcej niż pierwotna technologia) nanoe™ X Mark 3 jest naturalnym detergentem do pomieszczeń, a dzięki zwiększonej wydajności znacząco hamuje rozwój zanieczyszczeń, zapewniając zdrowsze i bardziej komfortowe środowisko wewnętrzne.


Odkryj różnicę, jaką może zrobić nanoe™ na www.aircon.panasonic.eu i świętuj 20 lat czystszego powietrza z Panasonic!

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia