PGE Obrót przedłuża swoją ofertę “EKOlogicznie w przyszłość”!

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

“EKOlogicznie w przyszłość”, to pakiet w ofercie PGE, skierowany do właścicieli domów jednorodzinnych, który zakłada sprzedaż i montaż paneli fotowoltaicznych realizowany przy współpracy partnerów zewnętrznych Grupy. Aktualna oferta kończy się 30 czerwca 2020 roku, ale w związku z rosnącym zainteresowaniem fotowoltaiką, PGE zdecydowało się ten pakiet przedłużyć. Z kolejnej edycji będzie można korzystać do końca 2020 roku.

Oferta EKOlogicznie w przyszłość

W ramach oferty “EKOlogicznie w przyszłość”, klienci PGE otrzymują kompleksowy pakiet usług, jakim jest doradztwo, sprzedaż i montaż paneli fotowoltaicznych oraz możliwość skorzystania ze specjalnej oferty rozliczania energii z PGE Obrót.

Jak podaje Spółka, proces montażu instalacji odbywa się przy współpracy z partnerami zewnętrznymi, którymi są sprawdzone i doświadczone firmy zajmujące się całościową obsługą takich inwestycji.

W ramach oferty, przed montażem i uruchomieniem instalacji, u klienta wykonywany jest audyt techniczny pozwalający na optymalne dopasowanie instalacji konkretnych do potrzeb. Klienci PGE Obrót mogą także liczyć na pomoc w realizacji formalności wraz z możliwością doradztwa i wsparcia w zakresie dostępnych form finansowania inwestycji.

Aktualna oferta obowiązuje do 30 czerwca, jednak w związku z rosnącym zainteresowaniem fotowoltaiką, PGE zdecydowało się na wydłużenie oferty do końca 2020 roku.

17 654 nowych mikroinstalacji OZE od PGE Dystrybucja w I kwartale 2020!

W pierwszym kwartale 2020 roku PGE Dystrybucja przyłączyła do sieci 17 654 mikroinstalacje o łącznej mocy 135,031 MW. To najlepszy wynik spośród wszystkich operatorów oraz kolejny rekord PGE. W IV kwartale 2019 roku PGE Dystrybucja przyłączyło do sieci 17 091 mikroinstalacji o łącznej mocy 105,99 MW. W I kwartale 2020 PGE przyłączyło już o 563 instalacji więcej.

Dla porównania, na koniec 2019 r. w sieci PGE pracowało 57 tys. mikroinstalacji OZE, o łącznej mocy 330 MW, a na koniec 2018 r.19 tys., o łącznej mocy 109 MW.

https://globenergia.pl/jak-bedzie-rozwijala-sie-fotowoltaika-w-polsce-w-najblizszych-latach/

Zobacz również