Fałszywe wiadomości SMS to kolejny, obok e-maili oraz fałszywych faktur, sposób działania oszustów. PGE zwraca się do swoich Klientów i Pracowników o zachowanie szczególnej uwagi oraz przekazanie ostrzeżenia rodzinom i znajomym. Grupa prosi również o zignorowanie takiego SMS-a i nieotwieranie strony podanej w wiadomości. Jej uruchomienie może skutkować zainstalowaniem złośliwego oprogramowania na urządzeniu.

Treść wiadomości

SMS-y są różnej treści i pochodzą od różnych nadawców. Wszystkie posiadają odnośnik do strony, poprzez którą oszuści chcą wyłudzić pieniądze.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości Grupa prosi o kontakt z Infolinią PGE: (+48) 422 222 222.

Działania nieuczciwych sprzedawców to problem, z którym zmagają się wszyscy operatorzy usług. PGE Obrót zgłosiła sprawę do prokuratury.

Kolejna akcja

W lipcu PGE Obrót ostrzegało przed e-mailami od oszustów, wzywającymi do zapłaty rzekomych należności za prąd. Spółka apelowała o niewpłacanie pieniędzy na konto przekazywane w korespondencji oraz nieotwieranie załączników.

Nadawca, podpisywał się jako Michał Sajewicz, wzywając do zapłaty załączonej faktury. W fałszywej wiadomości była mowa również o konsekwencjach windykacyjnych w przypadku nieuregulowania wskazanych należności.

 Zwracamy się do naszych klientów o zachowanie szczególnej uwagi oraz przekazanie ostrzeżenia rodzinom i znajomym. Prosimy również o nieotwieranie załączonych do wiadomości plików oraz niewpłacanie pieniędzy na konto przekazywane w fałszywej korespondencji – apelował Mariusz Majewski, rzecznik spółki

 

Oszuści nie tylko w PGE

Nie tylko PGE ma problem z oszustami. Już wielokrotnie TAURON przestrzegał przed oszustami, którzy podszywali się pod pracowników firmy i próbowali sprzedawać prąd lub gaz.

Jak można przeczytać na stronie, Tauron zaznacza w ważnym komunikacie, że nie chodzi po domach aby sprzedawać prąd lub gaz. Jeśli odwiedził Cię ktoś, kto podaje się za pracownika TAURONA, możesz zadzwonić pod numer 555 444 555.

Każde pole do wyłudzenia pieniędzy jest dobre dla oszustów. Jak wiadomo, tacy ludzie nie mają też skrupułów. W związku z tym, my informację przekazujemy dalej, a Wy miejcie się na baczności!

Redakcja GLOBEnergia