Zgłoszenia dotyczące podejrzanych faktur pojawiają się głównie na terenie działania PGE Polskiej Grupy Energetycznej, ale przypadki fałszywej korespondencji spółka odnotowuje w całej Polsce.

Polska Gospodarka Energetyczna zamiast Polskiej Grupy Energetycznej

Jak informuje PGE Obrót, do pracowników spółki docierają sygnały od klientów, którzy otrzymują fałszywe wiadomości, przesyłane przez firmę Polska Gospodarka Energetyczna podszywającą się pod markę PGE Polska Grupa Energetyczna. Firma ta, wykorzystuje logo PGE, wzywając do uregulowania rzekomych zaległych należności.

Poniżej prezentujemy fałszywą fakturę, którą otrzymał jeden z klientów

pge

Uwaga na fałszywe faktury – sprawa dotyczy całej Polski!

Działania nieuczciwych sprzedawców to problem, z którym zmagają się wszyscy operatorzy usług. PGE Obrót posiada certyfikat Kodeksu Dobrych Praktyk w ramach Towarzystwa Obrotu Energią (TOE). Co roku, w ramach TOE, włącza się ogólnopolską kampanię informacyjną „Sprawdź kto sprzedaje Ci energię”, mającą na celu ostrzeganie przed nieuczciwymi praktykami sprzedaży prądu i gazu na rynku.

Operatorzy Sieci często prowadzą własne akcje informacyjne ostrzegające oraz informujące klientów, jak nie dać się oszukać. Przypominają one także o prawach konsumentów i zachęcają do dokładnego czytania wszelkiego rodzaju umów.

Źródło: PGE Polska Grupa Energetyczna

Redakcja GLOBEnergia