Pierwszym właścicielem pierwszego egzemplarza Tesla Model S jest prezes – Elon Musk. Cena Modelu 3 rozpoczyna się od 35 000 dolarów, czyli mniej niż połowa kosztów Model S. Na jednym ładowaniu może przejechać nawet 215 mil, czyli prawie 350 km.

tesla model 3, elon musk

Źródło: Twitter

28 lipca odbędzie się specjalna uroczystość organizowana przez Teslę. Celem będzie przekazanie pierwszych 30 modeli klientom. Podobnie wprowadzano na rynek Model S, nie tylko w USA, ale też w Londynie w 2014 r.

W sierpniu wyprodukowanych zostanie 100 samochodów, a we wrześniu minimum 1500 egzemplarzy. To oficjalne założenia producenta. Docelowo, miesięczna produkcja ma osiągnąć poziom ponad 20 tysięcy. Uruchomienie produkcji modeli na rynek europejski nastąpi w późniejszym, nieokreślonym jeszcze terminie.

Tesla Model 3 jest dostępna m. in. w ograniczonych wersjach kolorystycznych. Wszystko dlatego, by wyeliminować problemy produkcyjne oraz przyspieszyć produkcję. To efekt przykrych doświadczeń z Modelem X.

elon musk, model 3

Źródło: Twitter

Elon Musk zakłada, że Model 3 będzie pierwszym, masowym pojazdem Tesli. Tym modelem zamierza konkurować z innymi producentami elektryków, m. in, z General Motors, który wyprodukował w 2015 roku około 10 mln pojazdów. Dla porównania, w tym samym czasie Tesla wypuściła na rynek około 84 000 samochodów.

Tesla Model 3 – pamiętacie jak wyglądały zamówienia?

Tesla Model 3 oczekiwana była przez miliony entuzjastów na całym świecie, którzy liczyli na wspaniałe auto na miarę przełomowego Modelu S, ale w bardziej przystępnym zakresie cenowym. W dniu premiery przed sklepami Tesli, począwszy od USA, przez Europę, Azję i Australię, ustawiały się długie kolejki chętnych, aby złożyć rezerwację i wpłacić depozyt. 4

Głównym kanałem składania rezerwacji – często w ciemno lub w trakcie/tuż po premierze – był Internet. Licznik osiągnął dziesiątki tysięcy rezerwacji jeszcze przed końcem prezentacji, a w około dobę doliczono się niemal ćwierć miliona!

Źródło: The Guardian, Twitter

Redakcja GLOBEnergia