Aktualności Aktualności

Piotr Woźny odchodzi z NFOŚiGW!

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

Piotr Woźny odchodzi ze stanowiska Prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, które pełnił od 2. września 2019 roku. Walką ze smogiem w Polsce Piotr Woźny zajmował się już dużo wcześniej.

Od 1 czerwca 2018 r. do 17 stycznia 2019 r.  pełnił funkcję Zastępcy Prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Następnie (od 18 stycznia 2019 r. do 23 sierpnia 2019 r.) był Zastępcą Przewodniczącego Rady Nadzorczej NFOŚiGW. Poprzednio pracował na stanowisku Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii. Od 16 marca 2017 r. pełnił także funkcję Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów do spraw programu „Czyste Powietrze”.

36 miesięcy walki o Czyste Powietrze i OZE w Polsce
minęło jak jeden dzień. Dzięki za wsparcie Mateuszowi Morawieckiemu, Jadwidze Emilewicz i Michałowi Kurtyce. Bez Waszej pomocy niewiele bym zdziałał. Niech Moc będzie z Wami. Dzięki również dla Andrzeja Guły i Polskiego Alarmu Smogowego za permanentny challenge ;). - napisał na swoim oficjalnym twitterze Piotr Woźny

Społeczny doradca

Wraz z rezygnacją ze stanowiska, Piotr Woźny zapewnił, że będzie pełnił funkcję społecznego doradcy Ministra Klimatu ds. wdrażania programu Czyste Powietrze, co potwierdził Michał Kurtyka - Minister Klimatu.

Zastępca

Na razie na stronie NFOSiGW nie podano informacji, kto będzie pełnił funkcję prezesa. Prawdopodobnie będzie to Dominik Bąk - dotychczasowy zastępca Prezesa NFOŚiGW.

Źródła: twitter, NFOŚiGW