Polska myśl technologiczna w dziedzinie inwerterów!

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

Spirvent Wolta 3 kW
Spirvent złoty medal MPT

Wręczenie Złotego Medalu MTP  na targach GreenPOWER 2016 r., źródło: Spirvent

Zadaniem firmy jest tworzenie najnowocześniejszych urządzeń potrzebnych na współczesnym rynku. Produkty są i będą tworzone w oparciu o polską, innowacyjną myśl techniczną. Zespół tworzą doktoranci i inżynierowie, którzy projektują i konstruują urządzenia na najwyższym, światowym poziomie. Łączą ich wspólnie wyznawane wartości jak pracowitość, fachowość i nieustanne dążenie do zmiany otaczającego świata na lepszy.

Przykładem owoców działania jest inwerter Spirvent Wolta, którego innowacyjne rozwiązania zostały zgłoszone do Urzędu Patentowego. Określony został mianem "inteligentny", gdyż jego oprogramowanie jest obdarzone inteligencją twórców, spełniając przy tym wymagane i obowiązujące normy. Jego największą zaletą jest dostosowanie do polskich warunków atmosferycznych, co przekłada się na pracę inwertera przy niskim napięciu na panelach, w przeciwieństwie do innych urządzeń tej klasy.

Nagrody firmy Spirvent

Nagrody firmy Spirvent w poznańskim biurze firmy, źródło: GLOBEnergia

Kiedy zespół osiągnął pierwszy sukces, nie spoczął na laurach, lecz kontynuował prace nad innowacyjnością i może obecnie pochwalić się konstrukcją Systemu Wolta, będącego zintegrowanym zespołem 3 produktów: inwertera Wolta, modułu komunikacyjnego Flara i Bezprzewodowego miernika Watta, które umożliwia śledzenie produkcji energii z instalacji fotowoltaicznej oraz pobór w czasie rzeczywistym i archiwizację danych w chmurze internetowej.

Zespół wspólnie stara się znaleźć odpowiedź na pytanie: co jest potrzebne na rynku?

Odpowiedź wskazuje im konieczne kierunki działania. Potrzeb w dostatnio żyjącym rozwijającym się społeczeństwie będzie coraz więcej. Misją jest stworzenie systemu, w którym poprzez staranne wykształcenie świadomych, osiągniemy zrównoważony rozwój społeczny i ekonomiczny kraju.

Wszystkich zainteresowanych firma Spirvent zaprasza do współpracy.

Artykuł promocyjny

Źródło:

Logo Spirvent 255x80