Nominacja dla Prezesa CEO. Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju – wygra OZE?

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

Międzynarodowe Forum Inteligentnego Rozwoju 3.0 to innowacyjna płaszczyzna styku trzech kluczowych filarów polskiej perspektywy inteligentnych specjalizacji: biznesu, samorządu i nauki. Wydarzenie skupia liderów rozwoju i inwestycji, którzy nadają kierunek polskiej innowacyjnej gospodarce.

Podczas tego forum, rozdane zostaną Polskie Nagrody Inteligentnego Rozwoju. Znamy już nominowanych! Jednym z nich jest  Radosław Grech – prezes Centrum Energetyki Odnawialnej w Sulechowie. Jest to nominacja w kategorii „Prezes wizjoner”.

 Radosław Grech - Prezes Centrum Energetyki Odnawialnej w Sulechowie

Centrum Energetyki Odnawialnej realizuje obecnie między innymi projekt panelu fotowoltaicznego z układem odbioru energii cieplnej i to właśnie temu projektowi między innymi  Radosław Grech zawdzięcza to wyróżnienie i nominację do tak prestiżowej nagrody.

Samo Centrum Energetyki Odnawialnej w Sulechowie otrzymało na sam projekt nominację do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju w kategorii „Wynalazek przyszłości”.

Fotowoltaiczny panel z układem odbioru energii cieplnej

„Fotowoltaiczny panel z układem odbioru energii cieplnej” jest realizowany ramach projektu „Voucher na innowacje – wsparcie przedsiębiorstw MŚP w zakresie badań, rozwoju i wdrożeń” finansowany ze środków Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-13. Zadanie polegało na opracowaniu wzoru użytkowego, którego celem było zapewnienie gromadzenia ciepła przez fotowoltaiczny panel i jednocześnie zapewnienie odpowiedniego chłodzenia panelu, co poprawia wydajność wytwarzania energii i przedłużenie okresu pracy panelu fotowoltaicznego. Produkt zgłoszony do ochrony własności intelektualnej do UPRP jako „Wzór użytkowy fotowoltaicznego panelu z układem odbioru energii” otrzymał ochronę patentową.

To nie pierwsze wyróżnienie... i z pewnością nie ostatnie

To nie pierwsze, ale z pewnością jedno z ważniejszych wyróżnień, zarówno dla CEO w Sulechowie jak i dla Radosława Grecha. Ma on już na swoim koncie m. in. nagrodę za propagowanie OZE w kategorii Człowiek 2013. Samo Centrum Energetyki Odnawialnej w maju 2014 zastało uznane jako jedno z najciekawszych wdrożeń, nie tylko w Polsce, ale też na świecie, w kategorii Power, Customer Success Story firmy Invensys. W 2011 roku zdobyło tytuł „Lubuskiego EUROLIDERA 2011” w kategorii „Innowacje”.

Redakcja GLOBEnergia gratuluje nominacji zarówno Radosławowi Grechowi, jak i całemu Centrum Energetyki Odnawialnej w Sulechowie. Cieszymy się, że osoby i instytucje z którymi współpracujemy są zauważane i doceniane za ich wkład w rozwój energetyki odnawialnej. Życzymy samych tak owocnych i satysfakcjonujących projektów.

Zobacz również