Firma Spirvent, choć obecna na polskim rynku stosunkowo niedługo, odnotowuje już wymierne sukcesy, będące następstwem innowacyjnych działań i wyrazem uznania dla polskiej myśli technologicznej, którą firma reprezentuje. Spirvent został nagrodzony tytułem EuroSymbol Innowacji za opracowanie nowatorskiego, bezprzewodowego miernika  Watta do monitorowania odbiorników energii dla prądów o natężeniu do 100 A i więcej.

Spirvent został nagrodzony w VI edycji programu Symbol, którego celem jest promocja marek, które zasługują na uznanie ze względu na wyjątkowość swoich produktów, a nie zostały jeszcze odpowiednio docenione i poznane, bo koncentrują się na pracy nad produktami i ich ulepszaniem, aby dostarczyć klientowi jak najlepszą jakość, a nie na promocji.

EuroSymbol Innowacji 2016 dla SpirventSpirvent znalazł się wśród nominowanych do tytułu EuroSymbol Innowacji 2016 i otrzymał ten tytuł za bezprzewodowy miernik Watta do monitorowania odbiorników energii dla prądów o natężeniu do 100 A i więcej, którego podstawową funkcją jest prezentowanie bieżącego i historycznego zapotrzebowania na energię.

Urządzenie doceniono m.in. za wykorzystanie zaawansowanej komunikacji i integracji z chmurą obliczeniową, co zapewnia stały dostęp do danych i ich bezpieczne gromadzenie. Dodatkową zaletą jest produkcja, która odbywa się w Polsce z poszanowaniem zasobów środowiska naturalnego.

Bezprzewodowy miernik Watta jest elementem składowym systemu WOLTA, który jest połączeniem miernika z flagowym produktem Spirventu – unikalnym i nagradzanym medalami Inwerterem WOLTA.

Spirvent jest polskim producentem i dostawcą innowacyjnych rozwiązań PV, które znajdują zastosowanie w gospodarstwach domowych, rolnych czy nawet w instalacjach przemysłowych. Firma proponuje produkty unikatowe w skali międzynarodowej i dba o ciągły rozwój swoich produktów – zespół B+R pracuje nad ciągłym ich ulepszaniem z uwzględnieniem uwag użytkowników.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!