Łączna zainstalowana moc PV w Polsce w 2020 roku wyniosła 3935 GW, a wszystkie znaki wskazują na dalszy dynamiczny wzrost. W najbliższych latach polski rynek energii słonecznej ma rosnąć o 35 proc. rocznie, tak aby do 2024 r. całkowita moc zainstalowana osiągnęła poziom 8,3 GW. Jest to scenariusz pośredni, prognozowany przez europejskie stowarzyszenie SolarPower Europe w najnowszej prognozie rynku UE, co w tej chwili jest raczej konserwatywnym założeniem.

Boom PV na każdym poziomie

Polski boom na energetykę słoneczną ma miejsce na każdym poziomie – od mniejszych, prywatnych systemów fotowoltaicznych na dachach, do komercyjnych systemów dachowych, aż po duże wolnostojące instalacje. Według Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki liczba mikroinstalacji przyłączonych do sieci wzrosła z 155 tys. i 992 MW na koniec 2019 r. do 457 400 i 3 GW na koniec 2020 r. Na ich rozwój w dużym stopniu wpłynęły dotacje rządowe, takie jak np. program Mój Prąd.

Co więcej, w Polsce coraz częściej pojawiają się duże projekty fotowoltaiczne, które nie korzystają z dotacji.

Dowiedz się więcej o fotowoltaice w Polsce!

Już 30.03.2021 roku zapraszamy na bezłatny webinar p.t.: A Rising Star: PV Market Poland (Wschodząca gwiazda: polski rynek PV). Skorzystaj z okazji, aby uzyskać odpowiedzi na swoje pytania na żywo od ekspertów zajmujących się polskim rynkiem.

Szczegóły:

Data: Wtorek, 30 marca 2021 r
Godzina: 11:00
Czas trwania: 90 minut
Opłaty: Wydarzenie bezpłatne – liczba miejsc ograniczona

Prelegenci:

  • Andrzej Kazmierski – Zastępca Dyrektora w Departamencie Gospodarki Niskoemisyjnej Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii
  • Maciej Szambelańczyk – radca prawny i partner w WKB Wierciński Kwieciński Baehr
  • Tobiasz Adamczewski – Head of Renewables w Forum Energii – think tanku wspierającego transformację energetyczną Polski

Moderator: Dr Stanisław M. Pietruszko- Prezes Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki
Powitanie: Horst Dufner – dyrektor Smarter E Europe, Solar Promotion GmbH
Język: angielski

Więcej informacji sprawdź TUTAJ 

Zapraszamy!

Redakcja GLOBEnergia