Polskie Koleje Państwowe podłączyły do sieci instalację fotowoltaiczną

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

pkp

Firma BudropolSolar z Wrocławia po wygranym przetargu zrealizowała instalację fotowoltaiczną o mocy poniżej 200 KWp na dachu hali wraz ze szkoleniem pracowników spółki w tym zakresie.

Fot: Inwertery SMA. Po prawej Józef Drożyński (Budropol Solar).

Zamawiający była PKP Energetyka SA Oddział Warszawa. Kryteria PKP dotyczyły nie tylko ceny, ale także jakości komponentów. Instalacja dachowa została oparta na modułach Yingli Solar, inwerterach SMA oraz komponentach HIKRA Kabel. Instalacja została podłączona do sieci elektroenergetycznej.

„Zrealizowaliśmy w Niemczech ponad 650 instalacji fotowoltaicznych – powiedział Józef Drożyński, prezes BudropolSolar. Cieszymy się, że nasza polska firma może teraz na terenie kraju realizować takie inwestycje. Stawiamy na jakość, instalacja powinna pracować wiele lat, dlatego oferując dobrą wycenę nie będziemy stosować tanich zamienników. Nie tylko inwestorowi, ale także wykonawcy zależy na dobrej jakości i bezawaryjnej pracy. Niestety obserwując polski rynek z tym jest różnie. Dlatego chcemy nasze zagraniczne doświadczenia przenieść na grunt krajowy”.

budropol
Fot. Montaż
budropol2
Fot. Gotowa Instalacja

Źródło: Budropol Solar
Zdjęcia: Budropol Solar