Kolejny dowód na to, że polska elektromobilność ma duże znaczenie w skali europejskiej! Dla monachijskiego operatora sieci elektrycznej Stadtwerke München SWM Ekoenergetyka-Polska stworzy nowoczesną infrastrukturę dla autobusów elektrycznych.
Polskie stacje w stolicy Bawarii
Zupełnie nowa zajezdnia autobusowa München–Moosach do której trafi 56 stacji ładowania, będzie zarządzała około 200 autobusami elektrycznymi. Stacje chłodzone cieczą, zostaną zlokalizowane w podziemnej hali nowoczesnego kompleksu budynków, o nazwie Hybrid-M. Na wyższych kondygnacjach umiejscowione będą pomieszczenia biurowe.
Budynek będzie ewenementem na skalą europejską! Ciepło odpadowe, wygenerowane przez urządzenia, zostanie pozyskane jako jedno ze źródeł ogrzewających budynek.
Ładowanie autobusów
W zajezdni Ekoenergetyka rozprowadzi 200A złącza CCS Combo 2. W celu rozpoczęcia ładowania autobusu, kierowca użyje interfejsu do wyboru konkretnego stanowiska do ładowania. Złącze będzie podawane automatycznie z sufitowego zwijaka, bezpośrednio na miejsce postoju autobusu.
Realizacja projektu
Prace rozpoczynające realizację projektu planowane są na kwiecień 2020r. Cała infrastruktura ma zostać uruchomiona do stycznia 2021r.
W realizacji Ekoenergetyce-Polska pomoże ich niemiecki partner – firma WISAG Elektrotechnik Bayern GmbH & Co, która będzie odpowiedzialna za część elektryczną przedsięwzięcia – dostawę i instalację przewodów oraz budowę stacji transformatorowej. To kolejny, bardzo duży projekt w Niemczech.
Nie tylko ładowanie
Oprócz tego, że stacje będą ładowały autobusy, zostaną wykorzystane jako alternatywne źródło ogrzewania budynku. To jedyne takie rozwiązanie w Europie!
Nowe stacje ładowania także w Warszawie!
To kolejny duży projekt Ekoenergetyki w tym miesiącu. 20 listopada przedsiębiorstwo ogłosiło informację, że do Warszawy do MZA trafi 65 stacji plug-in o mocy 60 kW każda, oraz 3 stacje pantografowe o mocy 400 kW. 15 pierwszych ładowarek trafi do zajezdni już w ciągu najbliższych 6 miesięcy.
To drugie w tym roku zlecenie, które Ekoenergetyka realizuje w stolicy. Podpisany latem kontrakt obejmował dostawę 20 szybkich stacji ładowania autobusów elektrycznych, o łącznej mocy prawie 8 MW.
Źródło: Ekoenergetyka-Polska