Energetyczna rewolucja w Polsce trwa od kilku lat. Fronius i Corab to znane i sprawdzone marki w branży fotowoltaicznej. Właśnie ogłosili współpracę dotyczącą wykorzystania zielonego wodoru.

Według Fransa Timmermasa Unia Europejska chce, by do 2024 roku powstało 6 GW mocy w źródłach odnawialnych, które będą przeznaczone do produkcji wodoru, do 2030 roku moce te wzrosną do 40 GW. Timmermans zaznaczył, że Polska ma ogromny potencjał rozwoju wodoru.

Fronius Solhub

Wykorzystanie zielonego wodoru pozwala na zrównoważone rozwiązanie w zakresie mobilności i energetyki. Fronius Solhub jest kompleksowym połączeniem instalacji fotowoltaicznych, produkcji zielonego wodoru do tankowania samochodów, magazynowania energii i w razie konieczności zamiany na energię elektryczną i cieplną.

Zielony wodór stanowi zarówno zrównoważoną alternatywę dla paliw kopalnych w zakresie mobilności, jak i potencjalne rozwiązanie do długoterminowego magazynowania energii odnawialnej. Z tym przekonaniem już od dwóch dekad badamy i opracowujemy rozwiązania związane z wodorem, aby stać się liderem innowacji w tej dziedzinie. – Maciej Piliński, Dyrektor sprzedaży Fronius Polska

Potencjał technologii

Corab i Fronius widzą w tej technologii bardzo duży potencjał. Corab od lat inwestuje w innowacyjne rozwiązania na rynku. Solhub opracowane przez Fronius ma szansę zyskać dużą popularność na rynku nie tylko polskim, ale również zagranicznym.

Od lat inwestujemy i rozwijamy innowacyjne rozwiązania. Połączenie instalacji fotowoltaicznych i zielonego wodoru idealnie wpisuje się w naszą strategię. Niezmiernie nas cieszy, że pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem inwestorów – powiedział Henryk Biały, Prezes zarządu Corab

Jak powiedział Prezes Corab, trwają pracę nad przygotowaniem pierwszych dużych projektów.


Fronius logo

Redakcja GLOBEnergia