Pompa ciepła na zamówienie – uszyta na miarę Twoich potrzeb

Zdjęcie autora: Dimplex

Dimplex

Po prostu wyższa wydajność
pompa ciepła

Patrząc na budownictwo jednorodzinne koncentrujemy się nie tylko na jak najwyższym współczynniku COP pomp ciepła. Patrzymy również na indywidualne potrzeby klienta. Z tą myślą powstał "SYSTEM M", czyli gama powietrznych pomp ciepła maksymalnie dostosowujących możliwości systemu do indywidualnego zapotrzebowania obiektu. Pompy te są wyjątkowo ciche oraz posiadają unikalny design –opowiada Jakub Kapuśniak, Manager Techniczno – Handlowy w Glen Dimplex.

System M to powietrzne pompy ciepła Dimplex nowej generacji do grzania oraz grzania i chłodzenia, których unikalna, modułowa konstrukcja wyznacza nowe standardy na rynku pomp ciepła. Urządzenia wyróżniają się niskim zapotrzebowaniem na miejsce, ciekawym wzornictwem i wydajnością.

Oferują cichą pracę i komfort. System M dostępny jest w 3 liniach urządzeń do grzania: Pure (4 i 6 kW), Compact (4 i 6 kW), Comfort (9 i 12 kW) oraz jednej linii do grzania i chłodzenia: Comfort Cooling (9 i 12 kW).

System został zaprojektowany tak, że już na etapie doboru wspólnie z klientem określamy wymagania jakie ma spełniać. Te wymaganie przekazujemy do fabryki i tam zostaje stworzony gotowy produkt. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko wystąpienia błędów instalacyjnych. – wyjaśnia zmianę w podejściu do doboru pomp ciepła Jakub Kapuśniak.

System M jest zawsze gotowy do działania i w pełni aktualny. To również system, który myśli nie tylko o użytkowniku, ale też o instalatorze i projektancie. Każdy specjalista w dziedzinie systemów grzewczych potrzebuje systemu, który jest bardzo łatwy w instalacji, obsłudze i naprawie. W ten sposób można jeszcze lepiej reagować na potrzeby klientów.

Jednak nie tylko montaż i konserwacja powinny być łatwe. Najlepiej, aby system działał sprawnie przez cały okres grzewczy, a jeszcze lepiej żeby był sprawny przez cały okres użytkowania. Im lepiej działa system grzewczy, tym mniej stresu ma specjalista i tym bardziej zadowolony jest użytkownik!

Taki właśnie jest System M: zaprojektowany, skonfigurowany i wyposażony w inteligentne funkcje wyprzedzające pojawienie się problemów w przyszłości.

Ciekawe propozycje dla wymagających inwestorów

Bogactwo kolorów i materiałów (np. wariant drewniany – modrzew) umożliwiają dopasowanie jednostki zewnętrznej linii Compact i Comfort do elewacji budynku. Dzięki bardzo niskiej emisji dźwięku (≥ 27 dB(A)), System M jest doskonały do montażu na osiedlach domów zlokalizowanych blisko siebie. Gwarantuje komfort mieszkania na takim samym poziomie jak przed montażem pompy ciepła. Minimalna odległość od sąsiedniego budynku to tylko 4,5 m (linia Comfort 12 – 5 m).

Instalatorzy też będą zadowoleni

Dzięki wstępnie zmontowanym modułom, instalacja urządzenia jest łatwa– bez denerwujących poszukiwań, zmian czy improwizacji na miejscu montażu. Wystarczy rozpakować, podłączyć i gotowe…

Wstępnie skonfigurowane wyposażenie dodatkowe obejmuje między innymi:

– moduł przyłączeniowy niemieszanego i/lub mieszanego obiegu grzewczego,

– moduł do pracy w trybie biwalentnym (np. z kotłem olejowym/gazowym),

– moduł do pracy w trybie biwalentnym-

– odnawialnym (np. z systemem solarnym lub kotłem na biomasę).

Przewody chłodnicze dostępne są w dwóch długościach i dostarczane wraz z przewodem sterowniczym.

Są powietrzne, ale oferta będzie rozszerzona!

Jak zapowiada Dimplex, na dzień dzisiejszy system M występuje w postaci pomp powietrznych. W przyszłości planowana jest również wersja Systemu M oparta na pompach gruntowych.

Zobacz również