Miejscowość znajduje się w okolicach Pszczewskiego Parku Krajobrazowego, otoczona jest wieloma czystymi jeziorami. W pobliżu znajduje się m.in. jezioro Rokitno.

Dom Seniora Pogodna Jesień, źródło: Dimplex

Dom Seniora Pogodna Jesień, źródło: Dimplex

Dom Seniora Pogodna Jesień to miejsce łączące warunki sanatoryjne z możliwością stałego pobytu. Budynek został wybudowany w 2010 i oddany do użytku w pierwszym kwartale 2011 roku. Obiekt jest nowoczesny i komfortowy, dopasowany do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych, spełniający wszystkie standardy unijne. O komfortowy pobyt w tym ośrodku dba nie tylko wykwalifikowany personel. Czyste powietrze i odpowiednie warunki temperaturowe panujące w budynku to również zasługa pompy ciepła marki Dimplex.

Kotłownia w Domu Seniora Pogodna Jesień, źródło: Dimplex

Wnętrze kotłowni w Domu Seniora, źródło: Dimplex

Budynek Domu Seniora „Pogodna Jesień” wykorzystuje pompę ciepła SI 130TE z kotłem stałopalnym pracującym w systemie biwalentnym równoległym. Całość systemu spięta jest poprzez zasobnik buforowy o pojemności 1000 litrów. Przygotowanie ciepłej wody użytkowej odbywa się poprzez dwa zasobniki o pojemności 500 litrów każdy. Zapotrzebowanie na ciepło tego obiektu wynosi 130 kW. W obiekcie pracuje gruntowa pompa ciepła SI 130TE o mocy 92 kW. Dolnym źródłem są sondy pionowe. System ogrzewania w budynku oparty jest częściowo na ogrzewaniu podłogowym oraz na ogrzewaniu grzejnikowym.

Źródło: GLOBEnergia Plus 7/2016


Cały artykuł dostępny w aplikacji mobilnej GLOBEnergia Plus!

POBIERZ DARMOWĄ APLIKACJĘ MOBILNĄ GLOBEnergia Plus i czytaj cały artykuł!